Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/140/kurs-glownego-ksiegowego-online/src-BlogKIK

Znalezienie stabilnej pracy w obecnych czasach jest bardzo trudne. Nie raz zdarza się tak, że jest duże zapotrzebowanie na specjalistów z danej dziedziny przez pół roku, a potem produkt czy usługa przestają być modne i ci specjaliści zostają bez pracy. Zatem jak wybrać zawód, który da Ci pewność pracy w nim przez wiele lat, a nawet do emerytury? Jednym z takim zawodów jest bez wątpienia główny księgowy. Oczywiście, aby zdobyć wiedzę potrzebną do zajmowania tak odpowiedzialnego stanowiska trzeba będzie się wiele nauczyć. Każda osoba, która uczyła się już rachunkowości, skończyła studia ekonomiczne lub rachunkowe, czy nawet szkołę typu technikum rachunkowości ma już podstawę, aby myśleć o pracy w dziale księgowości, a także o karierze prowadzącej do zostania głównym księgowym.

Cena kursu głównego księgowego idzie w parze z jakością szkolenia. Ale można sobie obniżyć koszty kursu. Jak? Wybierając kurs online. Wtedy nie trzeba wydawać dodatkowych środków na dojazd, nocleg – jeśli kurs odbywa się weekendowo poza miejscem zamieszkania czy na wyżywienie podczas dnia kursowego. Jest to kilkaset złotych zaoszczędzone na kosztach, które trzeba by było ponieść wybierając kurs stacjonarny. A tak podczas kursu na głównego księgowego realizowanego w formie online można uczyć się we własnym domu albo podczas przerwy obiadowej w pracy.

Warto wiedzieć, że kurs online daje takie same uprawnienia jak kurs stacjonarny. A także przekazuje ten sam materiał, który później trzeba będzie zaliczyć w teście końcowym, aby uzyskać uprawnienia. Ponadto na dokumentach potwierdzających ukończenie kursu nigdzie nie ma adnotacji czy wybraliśmy kurs internetowy czy też kurs stacjonarny, a więc to tylko od nas zależy w jaki sposób zdecydujemy się podjąć naukę na kursie głównego księgowego.

Gdzie można zapisać się na kurs głównego księgowego i co można dzięki niemu zyskać? Na rynku nie brakuje ofert ze szkoleniami, ale należy wystrzegać się firm niewpisanych do ewidencji szkół i placówek oświatowych, jak również nie posiadających ważnych certyfikatów ISO. Jednym z lepszych rozwiązań jest udział w kursach organizowanych przez Krajową Izbę Księgowych, która wśród konkurencji wyróżnia się zarówno świetnym stosunkiem ceny do poziomu kursów jak i zdobytymi zaświadczeniami traktującymi o jakości nauczania, które jest zgodne z wymogami MEN.

Wracając do zalet ukończenia kursu, otrzymujemy przede wszystkim dokumenty i uprawnienia uznawane przez Stowarzyszenia Księgowych oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej. Po ukończeniu kursu na głównego księgowego otrzymuje się Dyplom Głównego Księgowego, a także certyfikat potwierdzający ukończenie kursu głównego księgowego z tytułem głównego księgowego. Dokumenty te pozwalają na podjęcie pracy jako samodzielny księgowy, w biurze rachunkowym, a także w dziale finansowym w najbardziej prestiżowych firmach w Polsce i na świecie. Sam kurs jest na tyle uniwersalny, że daje też odpowiedni poziom wiedzy, aby móc zacząć pracę na innych stanowiskach o podobnych wymaganiach.

Kto powinien skończyć taki kurs? Przede wszystkim każda osoba, która chce podjąć pracę na stanowisku głównego księgowego, ale brakuje jej jeszcze kwalifikacji zawodowych. A także osoba pracująca w księgowości, która po prostu chce podnieść swoje kwalifikacje i ułatwić sobie pracę, nawet jeśli w tej chwili nie myśli o awansie, ale liczy się z tym, że w przyszłości obejmie wyższe stanowisko.