Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/src-BlogKIK

Kurs dla księgowych we Wrocławiu może być świetnym rozwiązaniem dla osób mieszkających w tym mieście lub ogólnie na Dolnym Śląsku. Ale nie tylko! Taki kurs dla księgowych można zrealizować też online. Czy to oznacza, że będzie mniej materiału do przerobienia albo wiedza nie będzie sprawdzana? Otóż nie. Kurs dla księgowych stacjonarnie ma taki sam program nauczania jak kurs internetowy. Dlatego, że organizuje go Krajowa Izba Księgowych. Jeśli nie masz czasu dojeżdżać do Wrocławia lub godziny kursu Ci nie pasują możesz przy zapisie wybrać opcję kursu internetowego. W ten sposób można oszczędzić cenny w pracy księgowego czas na dojazdy czy naukę w sztywnych godzinach. Samemu można zrealizować materiał kursowy nawet w kilka dni, a po nim trzeba zdać kończący egzamin, aby dostać upragniony dyplom i certyfikat ukończenia kursu.

Organizator kursu, czyli Krajowa Izba Księgowa to renomowana instytucja, która spełnia wysokie wymagania Ministerstwa Edukacji Narodowej. Dlatego przystępując do kursu dla księgowych organizowanego przez KIK masz zagwarantowane, że dostaniesz uznawane we wszystkich przedsiębiorstwach i bankach dokumenty potwierdzające Twoje umiejętności i nabytą wiedzę. A Ty z kolei będziesz miał pewność, że dobrze poprowadzić powierzone Tobie sprawy i dokumenty.

Księgowość jest bardzo ważną częścią rachunkowości, gdzie trzeba wszystkie dokumenty wypisywać skrupulatnie i nie wolno się pomylić nawet o grosz. Samo księgowanie jest czynnością bardzo trudną. Dlatego potrzebne jest ciągłe szkolenie i nabywanie wiedzy jak szybko zaksięgować dokumenty na danym zestawie kont albo po prostu jak je szybko i bezbłędnie wypełniać. Ponadto przepisy prawa zmieniają się co roku, a więc księgowy musi być i z nimi na bieżąco. Na kursie poznasz choćby, gdzie sprawdzić aktualne przepisy i jak je stosować w swojej pracy.

Kursy zawodowe podnoszące kwalifikacje to szybki i przyjemny sposób na zdobycie nowej wiedzy lub ugruntowanie nabytej kiedyś, ale nie stosowanej w praktyce, o której mogliśmy już zapomnieć. Wiele osób po kilku latach pracy zmienia też stanowisko – na wyższe, albo całkiem inne niż dotychczasowe i wtedy potrzebne jest doszkolenie. Zwłaszcza jeśli są to zmiany w obrębie działu księgowego, ponieważ żeby awansować na najwyższe z możliwych stanowisk, czyli głównego księgowego, trzeba zdobyć odpowiednie kwalifikacje zawodowe. Ale nawet jeśli po prostu chcemy pracować w biurze rachunkowym lub w dziale księgowym dużej firmy trzeba mieć aktualną wiedzę potwierdzoną konkretnym dokumentem o Twoim profilu edukacji.