Marzy Ci się wysokie stanowisko w dziale księgowości? Od teraz dostępny jest kurs głównego księgowego, który zrobisz w wolnej chwili!

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/140/kurs-glownego-ksiegowego-online/src-BlogKIK

Główny księgowy to najważniejsza osoba w każdym przedsiębiorstwie. W jednej firmie może pracować kilku księgowych lub nawet może być kilka działów księgowych, które zajmują się różnymi działalnościami pod szyldem jednego przedsiębiorstwa. W takich działach mogą pracować osoby z dyplomem technika rachunkowości, po studiach wyższych ekonomicznych czy w zakresie rachunkowości. Ale nie każdy może pracować jako główny księgowy. Jest to zdecydowanie najwyższe, ale też najbardziej odpowiedzialne stanowisko wśród wszystkich księgowych w przedsiębiorstwie, jak również w banku, bo i tam potrzebny jest główny księgowy. Żeby przeskoczyć kilka szczebli kariery w księgowości potrzebne są nie tylko umiejętności, ale i kwalifikacje potwierdzone stosownym dokumentem. W czasie lat pracy warto poszerzać swoje horyzonty i dokumentować to kolejnymi kursami, szkoleniami czy nawet ukończonymi szkołami zaocznymi. Jak szybko zdobyć kwalifikację głównego księgowego?

Może w tym pomóc kurs głównego księgowego. Jednak ponieważ jest to już kolejny stopień nauki trzeba ukończyć najpierw kurs I- a następnie II stopnia na głównego księgowego. Dlaczego potrzebne jest stopniowe nabywanie wiedzy? Głównie dlatego, że księgowość to dziedzina bardzo szeroka, a do tego co roku wchodzą nowe przepisy i trzeba umieć się wśród nich odnaleźć, a także wiedzieć jak je zastosować z korzyścią dla firmy. Odbywając kurs stopniowo, od podstaw można nauczyć się wszystkiego, co będzie niezbędne później w pracy jako główny księgowy.

Jednak osoby, które już pracują w księgowości mogą narzekać, że nie mają czasu na kurs głównego księgowego, a już na pewno nie na trzy kursy pod rząd. Co ciekawe taki kurs można skończyć nawet w tydzień i to nie wychodząc z domu. Jak? Otóż kurs głównego księgowego można zrobić przez Internet korzystając ze specjalnie przygotowanej platformy e-learningowej, a zatem kurs można realizować w wolnych chwilach, a nawet w przerwie lunchowej w pracy. Jednak szybkość realizacji kursu zależy głównie od tego, jak szybko uczymy się nowych rzeczy. Pracując w księgowości lub ucząc się na studiach wyższych na pewno mamy już podstawową wiedzę. Po kolejnych stopniach kursu także mamy szeroki zakres wiedzy, którą trzeba tylko bardziej wyspecjalizować, aby być gotowym do pracy na stanowisku głównego księgowego. Właśnie ten kurs ma nam pomóc przyswoić szybko i w dogodny dla nas sposób wiedzę, pozwalającą nie tylko na zdobycie wyższego stanowiska, ale też pracę bez problemów czy konieczności sięgania do książek.

Na rynku nie brakuje placówek oferujących internetowy model kształcenia, ale nie można rzucać się na pierwszą lepszą szkołę lub jak kto woli, na najniższą cenę kursu. Należy zwracać uwagę na certyfikaty jakości dotyczące poziomu nauczania, ważne wpisy do ewidencji szkół i placówek oświatowych. Takowymi może się poszczycić Krajowa Izba Księgowych, która spełnia wszystkie niezbędne wymogi stawiane przez MEN. Ponadto jako renomowana instytucja oświatowa gwarantuje wysoki poziom kursów idący w parze z pierwszorzędnym świadectwem ukończenia programu nauczania, który będzie poważany przez wszystkich potencjalnych pracodawców lub klientów korzystających z Twoich usług.