Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/src-BlogKIK

Księgowości może nauczyć się każdy. Pomoże w tym kurs dla księgowych w Katowicach lub w innych miastach w formie stacjonarnej albo przez Internet. Najważniejsze jednak jest podejście kursanta do nauki oraz szkoła, która będzie kształcić w dziedzinie księgowości.

Nie da się ukryć, że księgowość to trudna sztuka. Prowadzenie ksiąg rachunkowych, wystawianie i księgowanie dokumentów na odpowiednich kontach czy nawet sprawdzanie poprawności faktur wystawianych przez kontrahentów to tylko niewielka część księgowości, którą każda osoba pracująca w tym dziale musi umieć. Dlatego tak ważne jest, aby chcieć się tego nauczyć i móc poznawać arkana wiedzy od najlepszych. Kursy dla księgowych organizowane przez Krajową Izbę Księgowych z pewnością nie tylko przyniosą wiele pożytku dla kursantów, ale przede wszystkim dadzą dobre wykształcenie.

Dlaczego tak istotne jest miejsce, w którym odbędziemy kurs dla księgowych? Praca w dziale księgowości jest niezwykle odpowiedzialna. Zwłaszcza na stanowisku głównego księgowego, które zaraz po właścicielu firmy jest najważniejsze w każdym przedsiębiorstwie. Wobec tego trzeba wybrać miejsce nauki z głową, aby dowiedzieć się nie tylko o podstawach pracy księgowego, ale też o szczegółach wynikających z interpretowania przepisów.

Krajowa Izba Księgowych organizuje wiele różnych kursów dla księgowych, a o jej fachowości i wysokiej jakości usług świadczy choćby certyfikat ISO 9001:2009. Dla wielu osób ważne jest też, że ta instytucja prowadzi kursy zgodne z wymogami Ministra Edukacji Narodowej, a dokumenty które wystawia są uznawane międzynarodowo. Dzięki temu zapisując się tutaj na kurs można mieć pewność, że nie tylko wiele się nauczymy, ale i po kursie nie będziemy mieli problemu ze znalezieniem pracy. Z Krajową Izbą Księgowych współpracują też Urzędy Pracy, a więc jeśli jesteś osobą bezrobotną możesz starać się o dofinansowanie kursu. Czy sam fakt współpracy tych obu jednostek nie świadczy o tym, że KIK jest porządną i fachową szkołą?

Można zapisać się na kurs dla księgowych w trybie stacjonarnym i poświęcać cenny czas na dojazd i naukę w grupie. Ale można też wybrać naukę w trybie online, to umożliwi nam uczenie się bez wychodzenia z domu. W ten sposób oszczędzi się czas i pieniądze, które trzeba by było wydać na dojazdy do szkoły. Obie formy kursów mają taki sam program i uczą tego samego. A do tego obojętnie jaką metodę nauki wybierzemy to i tak trzeba będzie zdać ten sam egzamin końcowy, aby otrzymać stosowne dokumenty. Warto wiedzieć, że w KIK oba modele kursów są uznawane przez MEN, a więc tylko od nas zależy jaki wariant kursu wybierzemy.