Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/src-BlogKIK

Kurs dla księgowych w Krakowie cieszy się coraz większą popularnością, ponieważ w tym mieście codziennie otwierane są nowe firmy, a każde przedsiębiorstwo potrzebuje chociaż jednego księgowego, który zajmie się prowadzeniem dokumentacji i rozrachunkami. Dlatego też można powiedzieć, że zapisanie się na kurs dla księgowych to świetny pomysł na zdobycie zawodu, który jest i będzie jeszcze przez wiele lat pożądany na rynku pracy. Taki kurs można też ukończyć, aby zmienić stanowisko pracy albo dostać awans. Ponadto oprócz samego kursu dla księgowych można później kontynuować naukę aż do osiągnięcia stopnia głównego księgowego.

Co prawda, obecnie jest bardzo dużo szkół czy instytucji prowadzących kursy, w tym kursy dla księgowych, a nawet kwalifikacyjne na głównego księgowego. Ale to nie znaczy, że każda szkoła jest tak samo dobra. Przed zapisaniem się na kurs koniecznie trzeba sprawdzić certyfikaty dotyczące jakości szkoły, czy dana jednostka ma aktualny wpis do ewidencji szkół i placówek oświatowych, a co za tym idzie, czy spełnia wymogi stawiane przez Ministra Edukacji Narodowej. Jaka szkoła oferuje kursy dla księgowych i spełnia te wszystkie warunki? Z pewnością Krajowa Izba Księgowych.

Można skończyć kurs w modelu stacjonarnym albo zapisać się na kurs internetowy. Coraz częściej wybierane są kursy online. Dlaczego? Czy nie uczą one księgowości w pigułce? A może tylko dają dokument ukończenia kursu? Przede wszystkim ten model kursu wybierają osoby, które po prostu mają mało wolnego czasu lub mieszkają obok dużego miasta i dojazd do placówki zajął by im zbyt wiele czasu. Ucząc się przez platformę e-learningową trzeba opanować ten sam materiał co na kursie stacjonarnym, ale można to zrobić w domu, w porze która nam najbardziej odpowiada czy po prostu samodzielnie, bo przecież nie każda osoba lubi się uczyć w grupie.

Zapisując się na kurs dla księgowych w Krajowej Izbie Księgowych można mieć pewność, że program kursu będzie odpowiadał standardom MEN, a także będzie to szkolenie wysokiej jakości, ponieważ KIK ma certyfikat ISO. Dokumenty potwierdzające ukończenie kursu będą respektowane wszędzie. Trzeba tylko samemu przyłożyć się do nauki, aby zdać egzamin końcowy. Dzięki temu sami będziemy mieli odpowiednie umiejętności, ale też każda osoba czy firma współpracująca z nami będzie miała pewność, że naprawdę dobrze znamy zasady księgowości. Warto też pamiętać, że starając się o pracę dla przyszłego pracodawcy ważne jest, gdzie zdobyliśmy kwalifikacje zawodowe. Jeśli będzie to placówka certyfikowana przez ISO i uznawana przez MEN z pewnością mamy o wiele większe szanse na otrzymanie oferty pracy.