Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/143/kurs-specjalista-ds-rachunkowosci-podatkowej-online/src-BlogLubl

Rachunkowość podatkowa to zdecydowanie jedna ze specjalizacji w dziedzinie finansów, która jest bardzo przydatna, gdy chce się zrobić karierę zawodową w księgowości. Co prawda i osoba pracująca na stanowisku księgowego musi się znać na podatkach, ale specjalista do spraw rachunkowości podatkowej specjalizuje się właśnie w ewidencji gospodarczej prowadzonej dla celów podatkowych, zna doskonale prawo podatkowe oraz jego zastosowanie i wpływ na samo prowadzenie ksiąg rachunkowych. Ponadto każde przedsiębiorstwo musi rozliczać się regularnie z podatków. Księgowy musi umieć naliczać, deklarować czy księgować podatki oraz obciążenia, które są z nimi związane. A ponieważ prawo może się zmieniać co roku wcale nie jest to takie łatwe zadanie.

Oczywiście chcąc pracować w dziale księgowości, zajmując się podatkami, warto najpierw zrobić specjalizację w tym zakresie. Może to być między innymi kurs specjalista ds. rachunkowości podatkowej w Lublinie czy w innym dużym mieście, w którym akurat jest nabór na specjalistów w tej dziedzinie. Z racji tego, że jest to kurs dla osób, które chcą zostać specjalistami w tej dziedzinie, to będzie on bazował na podstawach rachunkowości, które trzeba znać i dzięki temu rozwinie naszą wiedzę w zakresie podatków.

Na taki kurs mogą zapisać się osoby, które już pracują jako księgowi lub też kandydaci na stanowisko księgowego. Ale i osoby, które same prowadzą swoje księgi rachunkowe, ponieważ mają jednoosobową działalność także odniosą z takiego kursu wiele pożytku. Mogą na niego zapisać się też studenci finansów albo osoby pracujące w biurach rachunkowych, które chcą poszerzyć zakres swojej wiedzy i być na bieżąco z podatkami. Tak więc kurs ten będzie ciekawy nie tylko dla osób, które chcą zrobić karierę w rachunkowości, ale i dla tych, które mają styczność z podatkami na co dzień.

Jak wybrać dobry kurs? Przede wszystkim trzeba sprawdzić czy jednostka organizująca zajęcia kursowe ma do tego uprawnienia. Może to być wpis na listę placówek oświatowych. Dobrze jest też sprawdzić czy Minister Edukacji Narodowej patronuje nad takim kursem, ponieważ jeśli kurs jest nadzorowany przez MEN oznacza to jego wysoką wartość merytoryczną. A do tego jeśli po zakończeniu kursu dostaje się certyfikat zgodny ze wzorem MEN to podnosi to wartość kwalifikacji zawodowych. Niestety w wypadku księgowych bardzo ważne jest to, kto poświadcza na dokumentach uzyskane kwalifikacje zawodowe. Dlatego warto na kurs zapisać się w Krajowej Izbie Księgowych, ponieważ jest to jednostka uznawana przez MEN z certyfikatem ISO, który poświadcza wysoką jakość nauki w tym miejscu i na kursach organizowanych przez KIK.