Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/148/kurs-fakturzystki-online/src-BlogBiał

Powszechnie uznaje się, że kobiety mają znacznie trudniej jeśli chodzi o znalezienie wartościowej oraz dobrze płatnej pracy, która jednocześnie pozwala na tzw. spełnianie się zawodowe. Wśród proponowanych dla kobiet zawodów dużą popularnością cieszy się stanowisko fakturzystki, które jest jednocześnie bardzo wymagające, ale i bardzo satysfakcjonujące. Osoby zatrudnione na takim stanowisku mogą liczyć na dość dobre wynagrodzenie, a także liczne pakiety socjalne i dodatkowe (np. prywatna opieka medyczna czy pakiet sportowy), które zależą w głównej mierze od organizacji czy firmy, w której znajdują one zatrudnienie.

Fakturzystka w swojej pracy zajmuje się sprawowaniem kontroli oraz pracą związaną z fakturami i opływem finansów w firmie. Niewątpliwie swojej pracy fakturzystka wykorzystuje zdolności analityczne oraz umiejętność logicznego myślenia. Niezbędne jest duże zaangażowanie oraz dokładność ponieważ, każdy błąd może skutkować negatywnymi konsekwencjami. Obecnie praca fakturzystki jest w dużej mierze ułatwiona ze względu na możliwość korzystania ze specjalistycznych programów które przyśpieszają pracę oraz czynią ją mniej podatną na tak zwane błędy ludzkie, wynikające z przepracowania, niedopatrzenia czy pracy pod presją czasu oraz w wysokim stresie.

Aby móc zostać fakturzystką niezbędne jest ukończenie specjalistycznego kursu. Oferta takich kursów jest bardzo szeroka i powszechnie dostępne są na polskim rynku. Kursy organizowane są przez różne jednostki, które posiadają wielopoziomowe doświadczenie w ich organizacji, a także cieszą się odmienną renomą oraz popularnością. Na tle swojej konkurencji niewątpliwie wyróżnia się Krajowa Izba Księgowych, która od lat zajmuje się profesjonalną organizacją szkoleń i kursów z zakresu księgowości, finansów oraz rachunkowości. Cieszy się ona dużym uznaniem ze strony specjalistów (między innymi posiada rekomendacje Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz certyfikat ISO) oraz osób, które miały już okazję skorzystać z oferty kursów, czyli tak zwanych absolwentów szkoleń.

Istnieją dwie drogi uzyskania dostępu do szkoleń. Na kurs fakturzystki można się zapisać między innymi na terenie Bydgoszczy lub wybrać zdalny dostęp do szkolenia, czyli naukę poprzez platformę internetową, co umożliwia swobodne pogodzenie nauki z innymi obowiązkami (na przykład z pracą zawodową czy studiami). Kurs fakturzystki online realizowany przez KIK zawiera zarówno treści teoretyczne, jak i praktyczne, a zaliczenie całości kursu skutkuje uzyskaniem przez uczestnika certyfikatu, dyplomu ukończenia kursu oraz daje możliwość posługiwania się tytułem zawodowym fakturzystki.