Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/146/kurs-kontrolera-finansowego-online/src-BlogGdansk

Wielu wydaje się, że zarządzanie przedsiębiorstwem wbrew pozorom wcale nie jest takie trudne. Oczywiście dojście do odpowiedniego poziomu zajmuje trochę czasu, ale potem jest już w miarę łatwo. Tymczasem stereotyp ten jest nieprawdziwy. Stanie u steru rynkowego giganta to zadanie karkołomne. Dlatego warto szukać rozwiązań, które, choć w części pozwolą lukratywnie zarządzać posiadanymi aktywami oraz umożliwią dalszy rozwój. Bo dziś nieustannie trzeba dbać o to, żeby iść do przodu, gdyż konkurencja nie śpi i bezwzględnie wykorzysta potknięcie.

Pierwszym krokiem do zabezpieczenia swojego interesu jest otoczenie się kadrą specjalistów, pomocną w każdej sytuacji. Z pewnością pierwszym z nich powinien być kontroler finansowy. Osoba na tym stanowisku tworzy niezwykle cenne struktury centrów przychodowo-kosztowych, a te z kolei pozwalają określić zasobność budżetu w kontekście potencjalnych inwestycji. Ponadto ściśle współpracuje z księgowością. To właśnie ona dba o dane dotyczące rezerw pieniężnych, ale też sporządza odpisy aktualizacyjne, dzięki czemu spece od rachunkowości cały czas mogą trzymać rękę na pulsie. W końcu kontroler organizuje tak naprawdę pracę całego zarządu, gdyż to właśnie na jego polecenie wykonuje szczegółowe raporty miesięczne.

Zawód kontrolera finansowego to szansa na zdobycie prestiżowego i co najważniejsze, dobrze płatnego zawodu, pozwalającego odnieść w życiu sukces. Zanim jednak zdecydujesz się go podjąć, najpierw musisz dobrze się w tym kierunku wykształcić, gdyż bez specjalistycznej wiedzy już na początku stoisz na straconej pozycji. Pomoc w przyswojeniu kompendium informacji oferuje Krajowa Izba Księgowych (KIK). Jej renomę potwierdza wpis do ewidencji szkół i placówek oraz rejestru instytucji szkoleniowych. W dodatku została ona uhonorowana Certyfikatem ISO, a ten dokument to wyznacznik światowych standardów osiągniętych w swojej dziedzinie. KIK, mając na uwadze rozwój polskiego szkolnictwa oraz ogólnej branży księgowej, wszystkim chętnym proponuje kurs kontrolera finansowego. Gdańsk, Kraków, Warszawa, Łódź czy Lublin będą idealnymi miastami, pozwalającymi znaleźć zatrudnienie właśnie w tej specjalizacji.

Szkolenie pomaga znacznie szybciej przyswoić wiedzę niż w przypadku tradycyjnej nauki, a to dlatego, że można wykonać je bez wychodzenia z domu, za pomocą komputera ze stałym połączeniem z internetem. Za efektywność kształcenia odpowiada platforma e-learningowa, nad której opracowaniem czuwał sztab światowej sławy ekspertów. Wskutek pozytywnego ukończenia instruktażu kursant otrzymuje szereg zaświadczeń, zgodnych z wytycznymi MEN i Ministra Pracy i Polityki Społecznej.