Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/142/kurs-specjalista-ds-rachunkowosci-inwestycyjnej-online/src-BlogSzczecin

Osoba zatrudniona na stanowisku specjalisty do spraw rachunkowości inwestycyjnej zajmuje się zarządzaniem inwestycjami oraz dokumentacją z tego zakresu firmie bądź placówce. Pracownik powinien więc posiadać szeroką wiedzę teoretyczną z zakresu prawa finansowego i podatkowego, a także zakresu obsługi inwestycji. Wiedza ta powinna być nieustannie poszerzana oraz aktualizowana, ponieważ prawo i zakres działań inwestycyjnych nieustannie się zmienia, a na rynek wchodzą nowe technologie i nowe sposoby organizacji i dokumentowania inwestycji. W związku z tym specjalista do spraw rachunkowości inwestycyjnej powinien być doskonale obeznany w tej tematyce.

Niewybaczalne są braki w wiedzy oraz w kompetencjach zawodowych ponieważ mogą skutkować poważnymi błędami i być znacznym obciążeniem dla firmy oraz pracodawcy. Jednym ze sposobów na zapoznanie się z aktualną wiedzą na temat rachunkowości inwestycyjnej bądź rozpoczęciem kariery jako specjalista do spraw rachunkowości inwestycyjnej jest uczestnictwo w profesjonalnym kursie. Jedną z lepszych placówek organizujących tego typu kursy jest Krajowa Izba Księgowych. Od wielu lat jednostka ta zajmuje się organizacją profesjonalnych kursów z zakresu księgowości i rachunkowości, a przez ten czas co zdobyła liczne certyfikaty ISO oraz szereg pozytywnych opinii i recenzji na temat oferowanych szkoleń – wystawionych zarówno przez specjalistów z branży, jak również zadowolonych kursantów.

Kurs specjalista ds. rachunkowości inwestycyjnej odbywa się na przykład w mieście Szczecin, a dla osób z innych rejonów Polski Krajowa Izba Księgowych przygotowała oferty kursu online. Jest to bardzo wygodna forma kształcenia, a efektywność szkolenia jest identyczna jak w przypadku standardowych kursów stacjonarnych. Kurs online jest szczególnie komfortowy i atrakcyjny dla osób pracujących lub posiadających inne obowiązki, które uniemożliwiłyby uczestnictwo w typowym kursie, na którym trzeba koniecznie stawiać się w wyznaczonym miejscu i o wyznaczonej porze. Kurs specjalisty do spraw rachunkowości inwestycyjnej online daje możliwość swobodnego dostosowania trybu i formy nauki do swoich potrzeb oraz predyspozycji. O wysoką zawartość merytoryczną prezentowanych treści w kursie realizowanym przez Krajową Izbę Księgowych dba przede wszystkim Ministerstwo Edukacji Narodowej, ponieważ kurs jest prowadzony zgodnie z jego wytycznymi. Szereg zatrudnionych specjalistów odpowiada za prezentowane kursantom treści i materiał szkoleniowe. Dzięki temu kurs prowadzony jest sposób profesjonalny oraz w przyjaznej formie dla każdego kursanta.