Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/152/kurs-dyrektora-finansowego-online/src-BlogSzczecin

Dyrektor finansowy jest osobą, która w firmie odgrywa bardzo ważną rolę. Bez wątpienia jest to stanowisko prestiżowe, które cieszy się dużym zaufaniem ze strony pracowników w całej firmie. Dyrektor finansowy odpowiada za kwestie finansowe i rachunkowe w firmie, a także wspomaga pracowników w tworzeniu raportów, sprawozdań, budżetu czy planów wieloletnich. Dodatkowo funkcja dyrektora finansowego jest bardzo często funkcją reprezentatywną – czyli dyrektor finansowy jest odpowiedzialny za prawidłowy kontakt oraz stabilne porozumienie z różnymi przedstawicielami innych placówek oraz firm, w tym kontrahentami, inwestorami czy organami kontroli ze strony państwa. Dodatkowo dyrektor kontroluje pracę całego działu księgowo-rachunkowego oraz służy pracownikom swoim doświadczeniem i pomocą.

Do jego zadań należy również motywowanie pracowników do bardziej efektywnej pracy i dbanie o prawidłową atmosferę w podległym mu sektorze pracowników. Aby zostać dyrektorem finansowym niezbędne jest posiadanie wysokich kompetencji zawodowych oraz doświadczenia zawodowego, które można uzyskać poprzez systematyczne zatrudnienie – na przykład w dziale księgowości i później stopniowe awanse. Chcąc rozwinąć swoje kwalifikacje zawodowe, dobrze jest zgłosić się na kurs dyrektora finansowego, który gwarantuje uzyskanie profesjonalnych kompetencji zawodowych. Kurs dyrektora finansowego odbywa się między innymi na terenie miasta Szczecin, ale jest również jest możliwość odbycia kształcenia zdalnego, które znajduje się w ofercie między innymi Krajowej Izby Księgowych.

Kurs dyrektora finansowego realizowany przez Krajową Izbę Księgowych cieszy się bardzo dużym uznaniem oraz popularnością wśród kandydatów na wspomniane stanowisko i innych specjalistów, a także wśród absolwentów. Krajowa Izba Księgowych każdemu kursantowi wydaje stosowne dokumenty, jakimi są między innymi dyplom dyrektora finansowego, co pozwala posługiwać się tytułem dyrektora finansowego, który jest niezbędny do wykonywania zawodu. Jak już to było wspomniane wcześniej, kursy realizowane przez KIK odbywają się w bardzo wygodny sposób poprzez kształcenie internetowe, co jest istotne dla osób doszkalających się w trakcie studiów, pracy i napiętego grafiku dnia. Co więcej, szkolenia zawodowe realizowane przez tą placówkę prowadzone są przez czołowych specjalistów zakresu księgowości, finansów i rachunkowości, co miało spory wpływ na uzyskanie przez KIK certyfikatów jakości ISO. Sam program kształcenia jest zgodny z wytycznymi proponowanymi przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Dzięki temu każdy uczestnik szkolenia może mieć pewność, że zapisując się na kurs podejmuje bardzo dobrą decyzję, która z pewnością odmieni jego życie oraz pozwoli uzyskać szeroką wiedzę na temat finansów i umiejętności praktyczne wymagane w pracy na poszczególnych szczeblach w księgowości.