Kurs I stopnia głównego księgowego Szczecin

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/138/kurs-i-stopnia-glownego-ksiegowego-online/src-BlogSzczecin

Główny księgowy jest jedną z najważniejszych osób w firmie. Odpowiada on za reprezentowanie firmy w kwestiach księgowości oraz kontroluje przeprowadzanie wszystkich operacji finansowych i rachunkowych. Zazwyczaj główny księgowy jest zwierzchnikiem wszystkich pracowników w dziale księgowości. W małych firmach zdarza się jednak, że główny księgowy jest jedyną osobą z działu księgowości, która pracuje w firmie. Bez względu na rodzaj zatrudnienia główny księgowy jest funkcją bardzo odpowiedzialną oraz wymagającą. Nic więc dziwnego w tym, że osoba zatrudniona na takim stanowisku powinna charakteryzować się wysokimi kompetencjami zawodowymi oraz posiadać szereg wartościowych predyspozycji, jak na przykład umiejętność organizowania pracy własnej, współpracy w grupie czy zarządzania zasobami ludzkimi w przypadku sprawowania kontroli nad pracą innych pracowników.

Obowiązki to tylko jedna strona medalu. Praca jako główny księgowy jest trudna, ale jednocześnie bardzo satysfakcjonująca. Daje ona stabilne zatrudnienie przy bardzo dobrych warunkach finansowych i wielu dodatkowych korzyściach. Co więcej, praca jako główny księgowy niesie ze sobą dobre perspektywy względem dalszego rozwoju – jest to bardzo korzystne dla osób, które wiążą swoją przyszłość bezpośrednio z działem księgowości na wysokich stanowiskach. Pierwszym krokiem, aby zostać głównym księgowym jest potwierdzenie swoich kompetencji za pomocą stosownych dokumentów. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest więc zapisanie się na kurs głównego księgowego, który jest organizowany przez wiele placówek edukacyjnych oferujących szkolenia zawodowe.

Kurs I stopnia Głównego Księgowego odbywa się między innymi na terenie miasta Szczecin. Dostępny jest również w innych mniejszych i większych miejscowościach. Można się na nie zapisać po zgłoszeniu swojej kandydatury oraz wypełnieniu niezbędnych formalności. Na tle innych firm, które oferują szkolenia z zakresu księgowości wyróżnia się Krajowa Izba Księgowych, która także ma w swojej ofercie kurs I stopnia głównego księgowego. Oprócz profesjonalnej formy szkolenia stworzonego przez czołowych specjalistów z zakresu księgowości, niewątpliwą zaletą kursu organizowanego przez KIK jest możliwość kształcenia zdalnego za pomocą nowoczesnej platformy internetowej. Jest to duże udogodnienie dla wszystkich kursantów. Dodatkowo kurs I stopnia na głównego księgowego prowadzony jest zgodnie z programem Ministerstwa Edukacji Narodowej, a Krajowa Izba Księgowych wydaje stosowne dokumenty po jego ukończeniu – są to certyfikat ukończenia pierwszego stopnia kursu na głównego księgowego, który umożliwia zapisanie się na drugi stopień szkolenia i tym samym późniejsze zdobycie uprawnień do pełnienia zawodu głównego księgowego i rozwijania swojej kariery zawodowej.