Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/143/kurs-specjalista-ds-rachunkowosci-podatkowej-online/src-BlogSzczecin

Pracownik działu księgowości odpowiedzialny za rachunkowość oraz obsługę podatkową firmy powszechnie określany jest mianem specjalisty do spraw rachunkowości podatkowej. Osoba pracująca na takim stanowisku odpowiedzialna jest za wiele różnorodnych aspektów oraz ma wiele obowiązków. Przede wszystkim zajmuje się rozliczaniem faktur, a także prowadzenia rachunków firmy przy jednoczesnej profesjonalnej obsłudze kwestii podatkowych. W swojej pracy specjalista do spraw rachunkowości podatkowej współpracuje z całym działem księgowości, a za poprawność swoich działań odpowiada zazwyczaj przed dyrektorem lub innym zwierzchnikiem. Przed wzgląd na istotność tego stanowiska pracodawcom zależy na tym, aby zatrudniać w swojej firmie wyłącznie wysoko wykwalifikowanych pracowników, którzy są w stanie zaoferować firmie zaangażowanie oraz kompetencje i doświadczenie. Wobec tego ważne jest, aby kandydat na stanowisko specjalisty do spraw rachunkowości podatkowej wyróżniał się wysokimi kwalifikacjami zawodowymi, kompetencjami osobistymi oraz umiejętnościami. Do pracy na takim stanowisku przydatne są oczywiście studia, ale także po prostu doświadczenie w branży, które można zdobyć pracując w dziale księgowości w różnych firmach. Dobrym sposobem na poszerzenie swoich kwalifikacji jest także wzięcie udziału w specjalistycznym kursie, na którym można uzyskać certyfikat, zaświadczenie oraz tytuł specjalisty do spraw rachunkowości podatkowej.

Taki kurs można znaleźć w ofercie wielu podmiotów realizujących dodatkowe szkolenia dla pracowników oraz oferujących kursy zawodowe. Jedną z jednostek, która realizuje ten rodzaj kursów jest Krajowa Izba Księgowych. Niewątpliwą zaletą kursów organizowanych przez Krajową Izbę Księgowych jest wysoka zawartość merytoryczna prezentowanych treści, a także różnorodność materiałów – począwszy od zagadnień czysto teoretycznych omawiających treści z zakresu rachunkowości oraz prawa podatkowego, aż do ćwiczeń mających na celu doskonalenie umiejętności praktycznych, jak na przykład obsługa branżowych specjalistycznych programów informatycznych oraz radzenie sobie z trudnościami, jakie pracownik może napotkać w swojej pracy.

Kurs specjalista do spraw rachunkowości podatkowej odbywa się między innymi na terenie miasta Szczecin. Krajowa Izba Księgowych prezentuje jednak bardzo nowoczesne podejście do swoich kursów, dlatego też w ofercie można znaleźć również szkolenia online z wykorzystaniem nowoczesnej platformy internetowej do prowadzenia szkoleń oraz swobodnej nauki. Kursy realizowane przez KIK Są przygotowane kompleksowo według wytycznych Ministerstwa Edukacji Narodowej, a co za tym idzie charakteryzują się profesjonalizmem oraz przyjazną formą przekazu informacji. Co najważniejsze, kursy Krajowej Izby Księgowych są przygotowane w zgodzie z certyfikatami ISO, które potwierdzają wysoką jakość kształcenia zawodowego.