Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/136/kurs-analityk-finansowy-online/src-BlogSzczecin

Analityk finansowy jest jedną z osób, która zasila szeregi sektora księgowości w wielu firmach oraz placówkach. Funkcja ta bezpośrednio wiąże się z dużą odpowiedzialnością, dlatego też wszystkim pracodawcom zależy na zatrudnianiu osób kompetentnych i z wysokimi kwalifikacjami zawodowymi. Umiejętności oraz doświadczenie w tym fachu można uzyskać poprzez pracę zawodową oraz poprzez uczestnictwo w różnorodnych szkoleniach, które oferują poszerzenie wiedzy teoretycznej i uzyskanie praktycznych umiejętności przydatnych podczas pełnienia tego zawodu. Bardzo ważną kwestią jest także posiadanie określonych predyspozycji, takich jak wysoka odporność na stres umiejętność pracy własnej oraz współpracy w grupie, a także zdolność logicznego myślenia i podejmowania różnorodnych działań mających na celu rozwiązanie danego problemu.

Aby zostać analitykiem finansowym najprościej jest wziąć udział w kursie, który gwarantuje uzyskanie stosownych zaświadczeń i certyfikatów oraz przede wszystkim zdobycie teoretycznej i praktycznej wiedzy na temat pracy w zawodzie. Na rynku dostępna jest szeroka oferta kursów specjalizujących dla osób pracujących w księgowości. Na tle innych wyróżniają się między innymi szkolenia organizowane przez Krajową Izbę Księgowych. Jednostka ta od lat zajmuje się szkoleniem osób chcących poszerzać swoją wiedzę w dziedzinie księgowości i rachunkowości, a także stać się specjalistami w swoim fachu. Dzięki temu na przestrzeni lat Krajowa Izba księgowych z powodzeniem wykształciła wiele osób, którym od chwili uczestnictwa w kursie było znacznie łatwiej znaleźć pracę oraz uzyskać stabilne i satysfakcjonujące wynagrodzenia.

Kurs analityk finansowy organizowany jest między innymi na terenie miasta Szczecin, jak również poprzez platformę online. Kurs analityk finansowy prowadzony przez KIK charakteryzuje się podejmowaniem zarówno tematów teoretycznych jak i również z ćwiczeniem praktycznych umiejętności przydatnych podczas pracy zawodowej. Jest to niewątpliwie bardzo ważna zaleta kursu, który podobnie jak kursy stacjonarne jest prowadzony zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej, co przekłada się na wysoką jakość zajęć i dużą efektywność kształcenia. Każda osoba która ukończy kurs analityka finansowego realizowanego przez Krajową Izbę Księgowych otrzymuje dyplom analityka finansowego, certyfikat ukończenia szkolenia zawodowego, a także możliwość posługiwania się tytułem analityka finansowego. Dokumenty te oraz kwalifikacje są powszechnie uznawane oraz doceniane przez potencjalnych pracodawców i specjalistów branży księgowości, co daje pewne potwierdzenie posiadanych kwalifikacji.