Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/149/kurs-na-kandydatow-na-doradcow-podatkowych-online/src-BlogKrak

Doradca podatkowy to bardzo lukratywny zawód, ale z drugiej strony bardzo wymagający. Żeby zostać doradcą podatkowym trzeba mieć konkretne uprawnienia. Nie jest to zawód, który wykonywać może absolutnie każdy po ukończeniu po prostu podstawowego zakresu nauki. Doradca podatkowy uczy się całe życie i musi zdać egzamin państwowy oraz odbyć praktyki zawodowe, aby móc samodzielnie uprawiać ten zawód. Jak zostać doradcą podatkowym?

Podstawowe wymagania dla doradców podatkowych to między innymi posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych, pełnia praw publicznych, nieskalana opinia zawodowa, odpowiednie wykształcenie i dobre referencje. Jednak podstawą do uzyskania prawa do wykonywania tego zawodu jest zdanie egzaminu na doradcę podatkowego. Wniosek o wpis na listę doradców podatkowych można złożyć aż do 3 lat po zdaniu egzaminu. Co zrobić, aby zdać za pierwszym razem egzamin na doradcę podatkowego?

Można zapisać się na kurs na kandydatów na doradców podatkowych na przykład w Krakowie. Taki kurs ma za zadanie przygotować do pracy doradcy podatkowego, ale też do samego egzaminu. Niestety zdarza się tak, że dana osoba jest świetnie przygotowana i ma odpowiedni poziom wiedzy, ale z powodu stresu nie jest w stanie się skupić na egzaminie. Zwłaszcza, że jest to egzamin w formie pisemnej i ustnej, który sprawia kandydatom bardzo wiele problemów. Taki kurs ma za zadanie zaznajomić się z wiedzą potrzebną doradcy podatkowemu i z samym egzaminem – jego przebiegiem, jakich zagadnień można się spodziewać i co po nim trzeba wykonywać podczas praktyk.

Kurs intensywnie przygotowujący dla kandydatów na doradców podatkowych przyda się szczególnie osobom, które w niedługim czasie będą zdawać egzamin państwowy, ale też może pomóc osobom, które choćby rozważają zdobycie takich uprawnień i planują w niedalekiej przyszłości też zgłosić się do tego egzaminu lub pracują już w dziale rachunkowości podatkowej i chcą poszerzyć swoją wiedzę.

Jak znaleźć najlepszy kurs? Najczęściej zapisują się na taki kurs osoby już aktywnie pracujące zawodowo. Dlatego najlepszą formą kursu będzie e-learning. Taki kurs oferuje Krajowa Izba Księgowych. KIK jest wpisana na listę placówek oświatowych oraz spełnia wymagania zapisane w Rozporządzeniu MEN, a ponadto ma certyfikat ISO. Te wszystkie standardy sprawiają, że jest to jednostka oferująca bardzo dobrze przygotowane kursy, które w wygodny sposób, poprzez e-learning przygotują kandydata do objęcia stanowiska doradcy podatkowego. Oprócz tego każdy uczestnik, który zda egzamin kończący kurs, otrzyma dokumenty potwierdzające uczestnictwo i zdobyte kwalifikacje na druku uznawanym przez MEN.