Kurs II stopnia głównego księgowego Szczecin

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/139/kurs-ii-stopnia-glownego-ksiegowego-online/src-BlogSzczecin

Na przestrzeni ostatnich lat funkcja głównego księgowego w firmach uległa znacznej zmianie. Obecnie od osoby zatrudnionej na takim stanowisku wymaga się przede wszystkim bardzo dobrej znajomości prawa (szczególnie z zakresu prawa podatkowego), jak również międzynarodowych standardów z zakresu księgowości i rachunkowości. Do głównych obowiązków głównego księgowego należy między innymi sporządzanie sprawozdań finansowych i okresowych rozliczeń, nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów w firmie, kontaktowanie się oraz współpraca z instytucjami zewnętrznymi (inwestorzy, Urząd Skarbowy, itd.).

Na stanowisko głównego księgowego można się dostać startując w normalnej rekrutacji lub na drodze awansu w firmie, w której znajduje się dotychczasowe zatrudnienie danej osoby. Jednak wskazane jest ukończenie kursu głównego księgowego, najlepiej korzystając z usług profesjonalnych firm szkoleniowych, które charakteryzują się wysoką jakością kształcenia i dobrymi efektami. Choć po wpisaniu w wyszukiwarkę frazy na przykład : kurs II stopnia głównego księgowego Szczecin pojawia się wiele wyników, warto jest zdecydować się na wyróżniającą się na tle innych jednostkę, która oferuje kursy o największej wartości edukacyjnej. Jest to gwarancja zadowolenia. Warto więc dokładnie sprawdzić opinie na tle różnorodnych szkół i ofert.

Jedną z takich placówek, która wyróżnia się pod względem wysokiego poziomu nauczania jest z pewnością Krajowa Izba Księgowych. Ma ona w swojej ofercie różnorodne kursy i szkolenia – między innymi właśnie kurs II stopnia głównego księgowego. Kurs II stopnia głównego księgowego realizowany przez KIK charakteryzuje się profesjonalnie zorganizowanym materiałem pod kątem przyswajania wiedzy oraz procesu nauki, a także możliwością odbycia szkolenia online, czyli poprzez zajęcia internetowe. Jest to bardzo duże udogodnienie dla osób czynnych zawodowo, studentów lub osób niepełnosprawnych. Całość kursu przygotowana jest przez specjalistów, a także zgodnie z wytycznymi względem wymogów Ministerstwa Edukacji Narodowej. Kursy realizowane przez KIK posiadają dodatkowo certyfikat ISO świadczący o wysokiej jakości kształcenia i zadowolenia kursantów.

Warto pamiętać, że aby zapisać się na II stopień kursu na głównego księgowego należy ukończyć I cykl szkolenia oraz kolejno po ukończeniu drugiego stopnia zapisać się na kurs wieńczący tytuł specjalisty. Dzięki temu można zyskać kwalifikacje uprawniające do posługiwania się tytułem zawodowym, jakim jest tytuł głównego księgowego oraz zgodnie z prawem ubiegać się o zatrudnienie na takim stanowisku. Daje to bardzo szerokie perspektywy zawodowe oraz dalszy rozwój w dziedzinie księgowości.