Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/149/kurs-na-kandydatow-na-doradcow-podatkowych-online/src-BlogWarsz

Doradca podatkowy to interesujący zawód zwłaszcza dla osób, które skończyły studia, ale nie mogą znaleźć pracy po swoim kierunku lub też studiowały rachunkowość i chcą zdobyć konkretną specjalizację. W wielu przedsiębiorstwach można znaleźć działy podatkowe. Także w urzędach państwowych, bankach, spółdzielniach czy międzynarodowych korporacjach, które coraz częściej otwierają swoje filie w Polsce.

Można pomyśleć, że doradca podatkowy to przecież księgowy, ale to nie do końca jest prawda. Każdy księgowy powinien znać się na podatkach, ale może specjalizować się tylko w podatku VAT, który potrzebny jest do prowadzenia przez niego ksiąg rachunkowych. Księgowy nie musi być specjalistą w podatkach, ale może się dokształcić i zostać doradcą podatkowym. Można też powiedzieć, że jest to zawód z dziedziny prawa, ale też obejmuje on zagadnienia tylko z zakresu prawa podatkowego, a nie całego prawa, które obowiązuje w Polsce czy w Unii Europejskiej.

Jak zostać doradcą podatkowym? Warto zapisać się na kurs na kandydatów na doradców podatkowych w Warszawie czy w innym mieście, które nam bardziej pasuje, albo po prostu na kurs internetowy. Taki kurs można wykonać nawet bez posiadania wykształcenia wyższego.

Kurs dla przyszłych doradców podatkowych warto podjąć w renomowanej placówce oświatowej. Jak taką znaleźć? Zawsze trzeba sprawdzić czy znajduje się na liście placówek oświatowych, spełnia wymagania Ministra Edukacji Narodowej, a w tym wypadku także Ministerstwa Finansów i jakie dokumenty po ukończeniu kursu wystawia np. czy są one wystawiane na oficjalnych drukach MEN. Jednostką szkoleniową, która spełnia wszystkie te wymagania, a dodatkowo może się pochwalić także certyfikatem jakości ISO9001 jest Krajowa Izba Księgowych. W tej placówce można skorzystać z kursu na kandydata na doradcę podatkowego w formie online.

Czy kurs online jest dobry? Warto od razu zaznaczyć, że na dokumentach wystawianych po ukończeniu kursu i zdaniu egzaminu z wiedzy nie ma żadnej adnotacji czy był to kurs ukończony stacjonarnie czy metodą e-learningową. A do tego wcale nie jest to kurs łatwiejszy, ponieważ materiał jest taki sam z tymże można się uczyć kiedy nam to pasuje lub po prostu mamy czas, aby w spokoju poczytać notatki, obejrzeć wykłady czy rozwiązać zadania. Oznacza to, że samemu trzeba przyłożyć się do nauki choć można to robić w wybranej porze.