Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/145/kurs-ii-stopnia-kontrolera-finansowego-online/src-BlogKrak

Osoby, które ukończyły kurs I stopnia kontrolera finansowego nie muszą osiadać na laurach. Mogą z powodzeniem zrobić kurs II stopnia kontrolera finansowego w Krakowie czy w innym mieście online. Im wyższy stopień uzyskamy podczas kursu, tym nie tylko większe szanse na awans na wyższe stanowisko, ale też będziemy mieli większy zakres wiedzy, ponieważ wraz ze zmianą stopnia kursu na wyższy wiedza będzie podawana bardziej szczegółowo. Niestety w tym wypadku konieczne jest ukończenie najpierw I stopnia przez przystąpieniem do kursu II stopnia.

Mogłoby się wydawać, że robienie dwóch kursów pod jeden zawód jest trudne, ale na pewno jest to szybsze niż ukończenie studiów wyższych, a też daje zawód! Trzeba tylko dobrze wybrać szkołę, w której kurs się skończy. Na co trzeba zwracać uwagę? Przede wszystkim placówka organizująca kursy zawodowe musi być wpisana na listę placówek oświatowych a także spełniać wypisane w Rozporządzeniu wymagania Ministra Edukacji.

Po ukończeniu kursu i spełnieniu określonych warunków na przykład zdanie egzaminu końcowego taka placówka musi wystawić dokumenty potwierdzające udział w kursie oraz poświadczające jego ukończenie i związane z tym nowo nabyte kwalifikacje w danej dziedzinie. Dokumenty muszą być wystawione na druku Ministra Edukacji Narodowej. Tylko wtedy będą akceptowane przez przedsiębiorstwa, banki, inne szkoły czy biura rachunkowe, w których chcielibyśmy w przyszłości pracować. Kto spełnia te wszystkie wymagania? Krajowa Izba Księgowych. A do tego Krajowa Izba Księgowych może się pochwalić certyfikatem jakości ISO9001:2009, który poświadcza wysoką jakość usług szkoleniowych oferowanych przez tę placówkę.

Jednak nadal pozostaje pytanie czy warto zostać kontrolerem finansowym? Odpowiedź może być zawarta w pensji, ponieważ kontroler finansowy może liczyć na pensję w przedziale 10-20 tysięcy złotych brutto miesięcznie! Wszystko zależy od miasta i wielkości samej firmy, ale zawsze może liczyć na pensję kilkukrotnie wyższą niż minimalna krajowa. Dlatego wiele osób, które pracują w dziale kontrolingu albo księgowości czy dopiero się uczy w tej dziedzinie podejmuje jeszcze naukę na kursie. Jak to pogodzić? Nic prostszego, ponieważ jest to kurs online. Oczywiście kurs online organizowany przez KIK jest uznawany przez MEN, więc nie ma obawy o poziom samego kursu. Jednak dzięki organizacji zajęć online można uczyć się w wolnym czasie i zrobić uprawnienia kiedy będziemy mieli na to czas i chęć. Taka nauka też jest sprawdzana, ponieważ po zakończeniu każdego etapu kursu i na samym końcu po wszystkich działach kursowych trzeba będzie zdać ostateczny test z wiedzy.