Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/154/kurs-ii-stopnia-kierownika-biura-rachunkowego-online/src-BlogToruń

Praca w biurze rachunkowym to powszechność dla osób po studiach finansowych, ekonomicznych czy po prostu po rachunkowości. Najwyższym stanowiskiem jest główny księgowy, ale jeśli chodzi o zarządzanie biurem to może ono zostać oddelegowane specjalnie stworzonemu miejscu pracy do tego celu jakim jest kierownik biura rachunkowego.

Zostać kierownikiem biura rachunkowego może każda osoba. Oczywiście trzeba mieć wiedzę z zakresu rachunkowości i umiejętności zarządzania, ale nie oznacza to, że zdobyć takie stanowisko będzie trudno, jeśli mamy małe doświadczenie zawodowe. Obecnie można zapisać się na kurs I i kurs II stopnia kierownika biura rachunkowego w Toruniu czy innym mieście, gdzie przebywamy i z powodzeniem na kursie zdobyć wiedzę potrzebną do pracy jako kierownik biura rachunkowego. Osoby, które mają konkretne przygotowanie do przejęcia funkcji kierownika biura rachunkowego z pewnością będą lepszymi kandydatami do zatrudnienia niż tylko osoby pracujące jako szeregowy księgowy.

Gdzie można zapisać się na taki kurs przygotowujący do pracy w roli kierownika? Takie kursy w metodzie e-learningowej oferuje Krajowa Izba Księgowych. Trzeba wiedzieć, że ta jednostka spełnia wymagania MEN i po ukończeniu kursu wydaje zaświadczenie o jego ukończeniu i zdobyciu nowych kwalifikacji zawodowych na wzorze zgodnym ze wzorem MEN. Oprócz tego Krajowa Izba Księgowych wpisana jest zarówno do rejestru szkół i placówek oświatowych jak i do rejestru instytucji szkoleniowych. Dlatego można mieć pewność, że prowadzone tu kursy online są na wysokim poziomie i organizuje je jednostka, która ma do tego uprawnienia. Ponadto Krajowa Izba Księgowych posiada też przyznany certyfikat ISO, co także mówi o jakości jej usług.

A czego można nauczyć się na kursie online? Przede wszystkim jest to kurs dedykowany przyszłym i obecnym kierownikom biura rachunkowego, dlatego dowiemy się z niego jak szczegółowo prowadzić biuro. Nie chodzi tutaj tylko o nadzorowanie pracy wykonywanej przez innych księgowych, ale też choćby profesjonalny kontakt z klientami i zdobywanie nowych. Dlatego na takim kursie nie uczy się podstaw rachunkowości, a bardziej szczegółowych zagadnień jak planowanie strategii dla biura i jej wdrażanie oraz nadzorowanie, tworzenie planów operacyjnych dla klientów, motywowanie pracowników czy rekrutowanie nowych do pracy.

Sama forma kursu online jest najlepsza dla osób pracujących czy uczących się dziennie, które nie mają zbyt dużo czasu na naukę lub też nie chcą poświęcać na nią wolnych weekendów. Taki kurs można zaliczyć nawet w 4-6 tygodnie, a to oznacza, że przykładając się nauki nawet w miesiąc jesteśmy w stanie zdobyć nowe kwalifikacje zawodowe. Chyba nie ma szybszej formy nauki niż kursy online.