Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/154/kurs-ii-stopnia-kierownika-biura-rachunkowego-online/src-BlogRzeszów

Szkolenia zawodowe są bardzo ważne w pracy księgowego. Dlaczego? Choćby dlatego, że co roku zmieniają się przepisy podatkowe i księgowy po prostu musi być na bieżąco, aby prawidłowo wykonywać swoją pracę. Różne urzędy wprowadzają też nowe systemu rozliczeń, umożliwiają połączenie się przez Internet czy składanie zeznać podatkowych online. Tutaj też trzeba wiedzieć jak z tego korzystać, aby nie zostać w tyle, a jednocześnie cały czas prawidłowo wyliczać i rozliczać podatki. Zmiany w rachunkowości następują praktycznie co roku, dlatego trzeba być do nich dobrze przygotowanym i brać udział w szkoleniach tematycznych.

Ale można zrobić coś więcej. Dzięki kursom jak na przykład kurs I i kurs II stopnia kierownika biura rachunkowego w Rzeszowie czy w innym mieście można podnieść kwalifikacje zawodowe. Rzetelnie i realnie, pod warunkiem, że zapiszemy się na kurs w jednostce, która spełnia wymagania Ministra Edukacji Narodowej. Po takim kursie można zyskać kwalifikacje potrzebne do podwyższenia swojego statusu zawodowego. W wielu biurach rachunkowych funkcję kierowniczą pełni główny księgowy lub osoba z najdłuższym stażem pracy, ale wcale nie oznacza to, że musi tak być. Kierownik biura rachunkowego niekoniecznie musi być głównym czy dyplomowanym księgowym z zawodu. Wystarczy, że jest księgowym i wie jak sprawdzać pracę biura, a przede wszystkim zna się na prowadzeniu działalności gospodarczej, bo nie da się ukryć, że biura rachunkowe to także przedsiębiorstwo, które musi przynosić zyski.

Dlaczego akurat kurs a nie studia? Przede wszystkim kurs II stopnia kierownika biura rachunkowego, ma pogłębić wiedzę z zakresu kierowania biurem jako przedsiębiorstwem. Nie musi uczyć się całej rachunkowości od podstaw, a potrzebuje jedynie specjalistycznej wiedzy z wąskiej dziedziny. Dlatego kursy są lepsze, ponieważ w szybkim czasie można nauczyć się konkretów i tajników pracy np. kierownika. Studia trwają latami, a kurs internetowy można zrealizować nawet w 5-6 tygodni. Jak widać jest to ogromna różnica czasu.

A co zatem z wiedzą? Jeśli zapiszemy się na kurs w Krajowej Izbie Księgowych z pewnością nie zmarnujemy czasu. KIK jest instytucją wpisaną do rejestru instytucji szkoleniowych, a także spełnia wymagania MEN i znaleźć ją możemy w ewidencji szkół i placówek oświatowych. A zatem tak samo jak szkoły i uczelnie wyższe. Oprócz tego Krajowa Izba Księgowych może pochwalić się też uzyskaniem certyfikatu jakości ISO, co też podkreśla wartość kursów tu realizowanych. Ponieważ kursy podlegają kontroli MEN można mieć pewność, że ich poziom merytoryczny i wartość tematyczna są bardzo wysokie. Mimo, że kursy realizuje się samodzielnie to nabywana na nich wiedza jest sprawdzana regularnie przez testy cząstkowe i egzamin końcowy. Dlatego dyplom i tytuł zawodowy dostają osoby, które przykładają się do nauki i zdaję te testy.