Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/149/kurs-na-kandydatow-na-doradcow-podatkowych-online/src-BlogGdynia

Doradca podatkowy est osobą, która zajmuje się szeroko pojętym doradztwem w zakresie praw i obowiązków podatkowych. W swojej pracy udziela on zarówno porad i wyjaśnień, jak również sporządza deklarację oraz prowadzi ewidencje podatkowe. Doradca podatkowy świadczy swoje usługi zarówno dla osób prywatnych (tzw. osób fizycznych), jak również dla firm oraz koncernów. Ze względu na fakt, że praca na takim stanowisku jest bardzo odpowiedzialna, doradca podatkowy należy do tak zwanych zawodów zaufania publicznego. Z tego też tytułu, aby móc zostać doradcą podatkowym należy spełnić szereg wymogów formalnych, które ściśle bronią dostępu do tego zawodu, co wydaje się bardzo zasadne i znacznie zwiększa profesjonalizm zatrudnionych w tym sektorze osób. Niezbędne jest między innymi posiadanie nieposzlakowanej opinii, prezentowanie wysokich umiejętności zawodowych oraz pozytywne zaliczenie egzaminu państwowego.

Aby móc dobrze przygotować się do egzaminu dla kandydatów na doradców podatkowych i tym samym móc wnioskować o wpisanie swojego nazwiska na listę pełnoprawnych doradców podatkowych niezbędne jest zapisanie się na specjalistyczny kurs zawodowy, które gwarantuje efektywność nauki oraz przyswojenie niezbędnej na egzaminie wiedzy. Liderem wśród jednostek, które zajmują się organizacją takich kursów jest niewątpliwie Krajowa Izba Księgowych, która wpisana jest do ewidencji szkół i placówek oraz rejestru instytucji szkoleniowych, a także posiada certyfikat ISO mówiący o wysokim poziomie kształcenia. Pozytywne opinie wielu zadowolonych absolwentów kursów dodatkowo potwierdzają wysoką jakość nauczania i szkoleń realizowanych przez KIK. Warto zaznaczyć, że inne firmy zajmujące się organizacją szkoleń bardzo często ograniczają się do konkretnego obszaru czy miejsca, gdzie odbywa się szkolenie – na przykład kurs na kandydatów na doradców podatkowych odbywa się często w mieście Gdynia.

Krajowa Izba Księgowych wychodząc naprzeciw oczekiwaniom potencjalnych kandydatów na uczestnictwo w szkoleniach przygotowała ofertę kursów online, które odbywają się za pomocą nowoczesnej platformy internetowej. Jest to bardzo wygodna i komfortowa forma kształcenia, która pozwala na uzyskanie kompetencji zawodowych, a jednocześnie nie wymaga od uczestnika kłopotliwych dojazdów czy dopasowywania swoich obowiązków do rozkładu zajęć stacjonarnych. Warto oczywiście zaznaczyć, że kursy w postaci zdalnej są tak samo wartościowe i efektywne jak kursy standardowe – o czym świadczy między innymi fakt, że kursy internetowe realizowane przez KIK są zgodne z wytycznymi MEN oraz posiadają rekomendacje tej instytucji.