Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/133/kurs-specjalista-ds-wynagrodzen-online/src-BlogGdynia

Każdego miesiąca wszystkie firmy oraz przedsiębiorstwa dokonują mniejszej lub większej ilości wypłat dla swoich pracowników – jest to przedsięwzięcie wymagające bardzo dobrej organizacji, ponieważ wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Za regularność wypłat oraz ich odpowiednią wysokość dla danego pracownika (z uwzględnieniem dodatków socjalnych czy dodatkowych środków pieniężnych chociażby za nadgodziny) w firmie dba specjalista ds. wynagrodzeń. W swojej pracy specjalista ds. wynagrodzeń ściśle współpracuje z całym działem księgowości oraz rachunkowości.

Aby móc zostać specjalistą ds. wynagrodzeń niezbędne jest posiadanie określonych kwalifikacji zawodowych oraz predyspozycji. Kandydat na takie stanowisko powinien charakteryzować się znajomością zasad wyliczania płac oraz obsługi tzw. programów płatniczych, które ułatwiają pracę i czynią ją bardziej efektywną. Polecanym sposobem (oprócz studiów wyższych) na zdobycie odpowiedniej wiedzy praktycznej i teoretycznej są różnego typu kursy i szkolenia – pozwalają one uzyskać kwalifikacje zawodowe, które są doceniane przez większość pracodawców i bardzo cenione. Decydując się na udział w kursie warto jest wybrać taki podmiot realizujący szkolenia, który charakteryzuje się dużą efektywnością szkolenia, a także posiada wartościowe rekomendacje. Wśród ośrodków szkoleniowych wpisanych do ewidencji szkół znajduje się między innymi Krajowa Izba Księgowych, która od lat jest prawdziwym liderem jeśli chodzi o organizację szkoleń zawodowych z zakresu księgowości i rachunkowości. W ofercie KIK znajduje się na przykład kurs specjalista ds. wynagrodzeń (odbywający się np. w mieście Gdynia oraz dostępny w formie szkolenia online). To właśnie te ostatnie warianty kursów z wykorzystaniem nowoczesnej platformy e-learningowej cieszą się największą popularnością. Nic w tym dziwnego, ponieważ są bardzo wygodne oraz komfortowe dla kursantów i pozwalają na dogodne rozłożenie nauki, tak aby dopasować udział w szkoleniu do swoich innych obowiązków. Kurs specjalista ds. wynagrodzeń realizowany przez KIK prowadzony jest zgodnie z wytycznymi MEN, co pozwala uzyskać certyfikat oraz tytuł zawodowy. Dodatkowo kursy dostępne w ofercie Krajowej Izby Księgowych posiadają certyfikaty ISO, które są potwierdzeniem profesjonalizmu oraz wysokiej jakości.

Podczas kurs na specjalistę ds. wynagrodzeń uczestnicy mają okazję zapoznać się ze specyfiką zawodu, aspektami prawnymi wykonywania tej pracy, a także poszerzyć wiedzę ogólną z zakresu obsługi wynagrodzeń i prowadzenia rozliczeń finansowych. Aspekt merytoryczny zajęć jest także poszerzony o szlifowanie umiejętności praktycznych – np. używania programów do wyliczeń płac.