Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/153/kurs-i-stopnia-kierownika-biura-rachunkowego-online/src-BlogRzeszów

Biura rachunkowe można obecnie znaleźć w każdym mieście, nawet w małych miejscowościach. Dlatego też księgowi, którzy chcą pracować w biurze rachunkowym są bardzo poszukiwani. I to na wszystkie stanowiska od asystentki do spraw księgowości po kierownika biura rachunkowego. Co ciekawe sam kierownik wcale nie musi zajmować się tylko i wyłącznie księgowością. W dużych biurach rachunkowych kierownik zajmuje się tylko prowadzeniem biura i wszystkimi sprawami z tym związanymi. Oczywiście musi mieć wykształcenie księgowe, ale często liczy się też doświadczenie w zarządzaniu firmą. Dlatego też nie tylko główny księgowy może objąć takie stanowisko. Kim może być kierownik biura rachunkowego?

Tak naprawdę aplikować na to stanowisko może każda osoba, która zna się na rachunkowości i ma zawód z grupy ekonomicznej, finansowej czy nawet z zarządzania przedsiębiorstwem. Przyda się też oczywiście doświadczenie zawodowe, dzięki któremu będzie można płynnie prowadzić biuro rachunkowe, bo w końcu to też jest firma. Jednak to ile lat doświadczenia oraz jakie konkretnie wykształcenie powinna mieć osoba aplikująca na stanowisko kierownicze ustala pracodawca, czyli najczęściej właściciel biura rachunkowego.

Jednak atutem w CV na pewno będzie specjalistyczny kwalifikacja zawodowa. Zapisując się na kurs I stopnia kierownika biura rachunkowego np. w Rzeszowie otrzymamy po ukończeniu kursu dyplom i zaświadczenie potwierdzających uzyskanie kwalifikacji zawodowych, które wystarczają do objęcia właśnie tego stanowiska. Nie dość, że na kursie uczmy się jak być kierownikiem to jeszcze nauczymy się zasad działalności biura rachunkowego oraz przypomnimy sobie zasady rachunkowości, aby umieć choćby wykryć na czas błędy popełnione w pracy przez innych pracowników. Ale taki kurs uczy też jak zarządzać samym biurem, zatrudniać pracowników a nawet pozyskiwać nowych klientów. Z tego powodu ważne jest, gdzie konkretnie zrobimy taki kurs.

Bardzo popularne są kursy internetowego organizowane przez Krajową Izbę Księgowych. Dlaczego? Głównie dlatego, że Krajowa Izba Księgowych wpisana jest do ewidencji szkół i placówek oświatowych oraz do rejestru instytucji szkoleniowych, a także spełnia wymagania Ministra Edukacji Narodowej w zakresie organizowania i prowadzenia kursów kształcących wiedzę z zakresu finansów i księgowości. Ponadto Krajowa Izba Księgowych ma przyznany certyfikat ISO 9001:2009, co także jest potwierdzeniem wysokiej jakości kursów tutaj organizowanych.

Jednak co ważniejsze, ponieważ jednostka ta spełnia wymaganie MEN, to także dokumenty jakie otrzymamy po ukończeniu kursu i zdaniu egzaminu końcowego będą opieczętowane przez MEN. Wzór dyplomu czy tytułu jaki dostaje się po ukończeniu trzech stopni kursów dla kierownika biura rachunkowego są zgodne ze wzorem MEN. Dzięki temu takie kwalifikacje zawodowe, nawet uzyskane na kursie online będą wiarygodne dla każdego pracodawcy.