Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/154/kurs-ii-stopnia-kierownika-biura-rachunkowego-online/src-BlogRadom

Kurs II stopnia kierownika biura rachunkowego w Radomiu lub w innym mieście jest kolejnym stopniem nauki po kursie I stopnia, ale po nim można jeszcze zapisać się na kurs III stopnia, który jest już ostatnim stopniem nauki dla kierowników w biurach rachunkowych. Dzięki temu można uzyskać kompleksową wiedzę oraz pełne kwalifikacje zawodowe, które zostaną uznane w każdej jednostce, do której będziemy aplikować na nowe stanowisko pracy.

Warto jednak bardzo szczegółowo podejść do samego sprawdzania kursu. Oczywiście może się tak zdarzyć, że w programie kursu II stopnia będą powtórki z poprzedniego kursu celem utrwalenia materiału. Ale jest to kurs z całkiem innym programem nauki, który rozwija wiedzę teoretyczną i praktyczną.

Dobrze jest kontynuować kurs II stopnia w Krajowej Izbie Księgowych lub też zapisać się na kolejne stopnie właśnie tutaj, jeśli wcześniej uczyliśmy się gdzie indziej. Dlaczego? Choćby dlatego, że Krajowa Izba Księgowych spełnia wymagania stawiane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i jest wpisana na listę szkół i placówek oświatowych. Oznacza to, że jest legalnie działającą placówką szkoleniową, która spełnia wymogi stawiane polskiemu szkolnictwu. Ponadto można tu otrzymać certyfikat potwierdzający kwalifikacje zawodowe i zaświadczenie o ukończeniu kursu, które są zgodne ze wzorem z Rozporządzenia MEN. A do tego mimo, że jest to kurs online na dokumentach nie będzie informacji o metodzie odbycia kursu. Dlatego jeśli do tej pory obawialiśmy się, że kwalifikacje nie będą uznawane, ponieważ był to internetowy kurs, teraz dokumentami wydanymi przez KIK nie trzeba się tego obawiać.

Czego można się nauczyć na tym kursie? Między innymi organizacji rachunkowości i prowadzeniu ksiąg rachunkowych samego biura, które przecież obsługuje wielu różnych klientów od osoby prywatnej, które przychodzą się rozliczyć z podatku dochodowego po spółki. Bardzo szeroko zostaną omówione także sprawozdania finansowe, między innymi podział i rozliczenie wyniku finansowego, Cash Flow wraz z ewidencją i rozliczaniem czy bilans, który jest zmorą każdej firmy.

Kurs jest realizowany za pośrednictwem platformy e-learningowej, co oznacza, że sami decydujemy ile czasu dziennie czy tygodniowo poświęcimy na naukę. Jest to zdecydowanie najlepsza opcja dla osób, które pracują i nie mogą sobie pozwolić na kursy wieczorowe czy weekendowe. A jednocześnie można się uczyć dokładnie i w swoim tempie, aby naprawdę odnieść pożytek z takiej nauki. Wiele osób po prostu nie umie się skupić podczas nauki w grupie lub lubi uczyć się powoli i etapami. Taki kurs będzie wówczas idealnym rozwiązaniem.