Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/137/kurs-asystent-ds-ksiegowosci/src-BlogOGdynia

Asystent do spraw księgowości to stanowisko istniejące przede wszystkim w większych koncernach oraz korporacjach. Osoba zatrudniona w takim zawodzie wykonuje przede wszystkim proste czynności księgowe wspomagające pracę księgowego i odciążające go w jego pracy. Obowiązki zależą w głównej mierze od specyfiki działania firmy oraz ustaleń wewnętrznych – asystent do spraw księgowości pracuje na zlecenie kogoś, więc musi się do niego dostosowywać przy pełnieniu obowiązków. Zazwyczaj asystent do spraw księgowości współpracuje z całym działem księgowości lub z jedną konkretną osobą, np. dyrektorem finansowym.

Stanowisko asystenta do spraw księgowości jest odpowiedzialne i wymagające, ale zaletą takiej pracy jest możliwość uczenia się od bardziej wykwalifikowanych specjalistów z branży oraz korzystania z ich doświadczenia oraz cennych rad. Bez wątpienia jednak warto posiadać określone predyspozycje oraz kwalifikacje zawodowe tak, aby móc bez problemu poradzić sobie z obowiązkami i zawodowymi rozterkami – przydatne oprócz studiów wyższych są wszelkie kursy, które poszerzają doświadczenie zawodowe oraz pozwalają szlifować umiejętności.

W ofercie wielu firm szkoleniowych można znaleźć specjalistyczny kurs asystenta w zakresie księgowości – jego celem jest kompleksowe i merytoryczne przygotowanie do pełnienia tego zawodu. Kurs asystent ds. księgowości odbywa się na przykład na terenie miasta Gdynia. W wielu ośrodkach szkoleniowych jest jednak możliwość kształcenia zdalnego, tj. za pomocą wygodnej platformy do nauki przez internet (tak zwany e-learning). Wśród jednostek organizujących tego typu szkolenia na asystenta do spraw księgowości znajduje się ceniona w całej Polsce, Krajowa Izba Księgowych (wpisana do ewidencji szkół i ośrodków szkoleniowych i posiadająca m.in. certyfikaty ISO dla swoich szkoleń oraz prowadząca zajęcia zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej).

Krajowa Izba Księgowych w swoim kursie przygotowuje kompleksowo uczestników zajęć do pełnienia wybranego zawodu (w tym przypadku asystenta ds. księgowości) oraz dba o jego wszechstronne wykształcenie. Dlatego też podczas kursu poruszane są zarówno treści teoretyczne, jak i praktyczne. Warto oczywiście dodać, że kurs internetowy jest tak samo wartościowy jak standardowe kursy stacjonarne – jest to jednak znacznie bardziej wygodna i komfortowa forma nauki, która nie wiąże się z problematycznymi dojazdami czy narzuconym odgórnie grafikiem zajęć. Nad przygotowaniem kursu czuwa szerokie grono wykwalifikowanych pracowników i specjalistów, co gwarantuje bardzo wysoką jakość szkolenia oraz efektywność nauki.