Kurs I stopnia głównego księgowego Toruń

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/138/kurs-i-stopnia-glownego-ksiegowego-online/src-BlogToruń

Wakat na stanowisko głównego księgowego jest zawsze kuszący dla osób, które pracują w biurach rachunkowych czy działach księgowych prywatnych firm i spółek. Co ciekawe, w przypadku prywatnych przedsiębiorstw to ich właściciele czy kadra zarządzająca decydują o tym, jakie wymagania ma spełniać kandydat na głównego księgowego. Standardowo jest to wyższe wykształcenie, najlepiej w rachunkowości lub ekonomii oraz doświadczenie zawodowe. Ale można sobie podnieść kwalifikacje zawodowe w bardzo szybki, a jednocześnie rzetelny i uzyskać tytuł głównego księgowego. Jak? Przez kurs I stopnia głównego księgowego na przykład w Toruniu. Taki kurs to pierwszy z trzech proponowanych stopni kursu dla osób, które chcą zostać głównym księgowym. Pierwszy stopień obejmuje bardziej podstawową wiedzę, ale niestety stopnie trzeba realizować po kolei.

Kurs I stopnia dla głównych księgowych obejmuje zagadnienia, z którymi każdy księgowy na pewno już się w pracy spotkał, ale ma to na celu utrwalenie i poszerzenie wiedzy o więcej szczegółów, które przydadzą się w pracy, konkretnie głównego księgowego. Na takim kursie poruszana jest między innymi tematyka związana z ZUS-em, kadrami i płacami w księgowości między innymi też z rozliczeniami z tego wynikającymi oraz z prowadzeniem dokumentacji pracowniczej. Każdy główny księgowy musi też znać podstawy prawa cywilnego, a przynajmniej jak sprawnie szukać przepisów w kodeksie oraz podstawy prawa gospodarczego czy prawa handlowego, w tym istotne terminy, formy czynności prawnych, czy choćby zasady sporządzania umów i klauzule niedozwolone, które w umowach oraz nawet regulaminach nie mogą być zamieszczane. Oczywiście podczas kursu będą też poruszone zagadnienia związane z jednostkami gospodarczymi, w tym proces restrukturyzacji, łączenia, przekształcania, podziału, a nawet prawo upadłościowe. Dlatego też można powiedzieć, że jest to kurs dla osób, które mają już podstawy rachunkowości czy to zdobyte w szkole czy przez doświadczenie zawodowe, ponieważ materiał na tym kursie ma przygotować do pracy głównego księgowego.

Gdzie można znaleźć tak szczegółowy i rzetelny kurs dla przyszłych głównych księgowych? W Krajowej Izbie Księgowych. Nie dość, że taki kurs można znaleźć w wygodnej formule online to sama Krajowa Izba Księgowych jest wpisana na listę szkół i placówek oświatowych oraz do rejestru placówek szkoleniowych, co oznacza, że spełnia wymagania Ministra Edukacji Narodowej. Po takim kursie zdecydowanie będziemy mieli większą wiedzę, a certyfikat i zaświadczenie, które otrzymamy będzie wiarygodne w oczach pracodawców. Warto też wiedzieć, że takie uprawnienia są ważne w Polsce i w krajach UE.