Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/136/kurs-analityk-finansowy-online/src-BlogGdynia

Analityk finansowy jest osobą, która ściśle współpracuje z całym działem księgowości, a w swojej pracy musi mierzyć się z wieloma (często bardzo różnorodnymi) obowiązkami. Powszechnie przyjmuje się, że praca na takim stanowisku jest dość wymagająca i odpowiedzialna, dlatego też aby móc pracować w takim zawodzie niezbędne jest posiadanie określonych kwalifikacji zawodowych i spełnianie wielu innych kryteriów (uzależnionych w większości przypadków indywidualnie od firmy czy instytucji zatrudniającej) dotyczących prezentowanych kompetencji oraz umiejętności.

Większość osób rekrutujących na takie stanowisko bardzo docenia fakt, że kandydaci wykazują doświadczenie w podobnej pracy lub posiadają praktyczne umiejętności przydatne do pełnienia służbowych obowiązków. Może to być na przykład zaświadczenie o odbyciu kursu zawodowego – kurs analityk finansowy odbywa się w wielu miejscach (np. Gdyni), a niektóre jednostki organizujące oferują również możliwość szkolenia online – tak jest na przykład z Krajową Izbą Księgowych.

Kurs analityka finansowego realizowany przez KIK obejmuje zarówno materiał z treści teoretycznych, jak i praktycznych – dlatego też szkolenie kompleksowo przygotowuje do pełnienia tego zawodu. Krajowa Izba Księgowych po ukończeniu kursu każdemu absolwentowi wydaje Dyplom Analityka Finansowego oraz certyfikat ukończenia kursu analityka finansowego – dokumentacja ta jest potwierdzeniem tego, że osoba może posługiwać się tytułem Analityka Finansowego i tym samym uzyskać możliwość zatrudnienia w branży. Kurs analityka finansowego online oferowany przez KIK jest bardzo wygodną i polecaną formą kształcenia dla wszystkich zainteresowanych – w szczególności dla osób czynnych zawodowo, osób niepełnosprawnych czy studentów kontynuujących naukę w trybie dziennym bądź zaocznym. O wysokiej jakości kształcenia świadczą między innymi zadowolone opinie innych uczestników szkoleń oraz liczne nagrody i certyfikaty, jakie na przestrzeni ostatnich lat zdobyła Krajowa Izba Księgowych – m.in. certyfikaty ISO oraz rekomendacje Ministerstwa Edukacji Narodowej (kursy prowadzone są zgodnie z wytycznymi tej instytucji). Wszystko to sprawia, że kursy realizowane przez KIK (w tym kurs analityka finansowego) są gwarancją wysokiej efektywności nauki i zadowolenia każdego uczestnika.

Krajowa Izba Księgowych to bez wątpienia prawdziwy lider, jeśli chodzi o profesjonalną organizację szkoleń z zakresu księgowości, finansów i rachunkowości oraz dbałość o wszystkie detale oferowanych kursów – warto się o tym przekonać na własnej skórze, decydując się na uczestnictwo w wybranym przez siebie kursie.