Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/154/kurs-ii-stopnia-kierownika-biura-rachunkowego-online/src-BlogBydg

Utrzymywanie bieżących kontaktów z klientami biura rachunkowego, a także organizacja jego pracy, to główne zadania, które należą do obowiązków kierownika biura rachunkowego. Prowadzenie pełnej księgowości, sporządzanie sprawozdań finansowych, koordynacja działań, które związane są z zamknięciem każdego miesiąca oraz jego raportowania potrafi sprawić duże trudności. Wiele biur rachunkowych w Polsce poszukuje takich osób, wymagane jest co najmniej trzyletnie doświadczenie w pracy na stanowisku jako główny księgowy, czy też posiadanie certyfikatu Ministra Finansów, który uprawnia do usługowego prowadzenia ksiąg. To jednak tylko kilka umiejętności, wpisów CV, liczy się też praktyka w danej dziedzinie, a z tą ostatnio na polskim rynku pracy coraz bardziej krucho.

Wiele osób nie znajduje czasu, aby pogłębiać swoją wiedzę na temat rachunkowości, a odpowiedzialność za całe biuro rachunkowe bywa dla wielu zbyt przytłaczającym, stresującym zadaniem. Jednak wcale tak nie musi być, o tym najgłośniej komunikuje Krajowa Izba Księgowych. Jedna z niewiele jednostek oświatowych w Polsce, która posiada wpis do ewidencji szkół i placówek, a także rejestru instytucji szkoleniowych. Wysoka jakość kształcenia tej instytucji potwierdzają posiadane certyfikaty ISO. Nikt takimi dowodami na sprawność działania w kwestii kursów zawodowych, doszkalających oraz kwalifikacyjnych nie może się pochwalić w kraju nad Wisłą. Najnowszym osiągnięciem Krajowej Izby Księgowych jest internetowy kurs II stopnia kierownika biura rachunkowego. Wydawałoby się, że na tak bardzo zaawansowany szczebel nie można przygotować osoby drogą internetową. Krajowa Izba Księgowych robi to znakomicie i zgodnie z wymogami stawianymi przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Co najważniejsze, coraz więcej osób rezygnuje ze szkoleń stacjonarnych, np. odbywających się w Bydgoszczy na rzecz internetowego kursu II stopnia kierownika biura rachunkowego. To oszczędność czasu, pieniędzy, a także nie trzeba rezygnować ze swoich dotychczasowych obowiązków.

Absolwenci chwalą sobie internetową przygodę z Krajową Izbą Księgowych, gdyż otrzymali dokumenty świadczące o uzyskanych kwalifikacjach, które są wydawane na tych samych drukach i na tej samej podstawie prawnej, co świadectwa uzyskane w stacjonarnych jednostkach. Krajowa Izba Księgowych pozwala na sprawowanie funkcji kierownika biura rachunkowego zgodnie z prawem. E-learning w zakresie rachunkowości w tej placówce to pionierskie rozwiązanie, z którego należy skorzystać, jeśli chce się dalej kształcić. Wygoda, komfort i wysoka jakość kształcenia, to otrzyma każdy kursant inwestujący w internetowy kurs II stopnia kierownika biura rachunkowego pod egidą Krajowej Izby Księgowych.