Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/139/kurs-ii-stopnia-glownego-ksiegowego-online/src-BlogRzeszów

Osoby bez odpowiednich kwalifikacji często narażone są na niezwykle ciężką przeprawę na rynku pracy. Niestety, ale doświadczenie i fach w ręku to argumenty, które przemawiają do wyobraźni wielu pracodawców. Ci chcą jak najszybciej zarabiać na pracowniku, dlatego nie są zadowoleni, gdy muszą od podstaw uczyć schematów działalności i zagadnień nowego członka firmy. Obecnie istnieją jednak branże nieskazane na kaprysy prezesów firm. Jedną z nich jest bez wątpienia księgowość. Pozwala ona szybko znaleźć dobrze płatne zajęcie, ponadto daje szansę na rozpoczęcie własnej działalności. A ta z pewnością będzie przynosić dochód, gdyż bez tego rodzaju usług prawidłowe funkcjonowanie każdego przedsiębiorstwa, jest niemożliwe. W takim przypadku właściciel jest sam sobie szefem, czyli tak naprawdę pełni funkcję głównego księgowego. Dzięki temu ma szeroką sieć kontaktów z przedstawicielami różnych dziedzin i często może wybierać, z którym podmiotem chce współpracować. Umożliwia mu to ogromne zapotrzebowanie na świadczone przez niego usługi. Ma naprawdę dużo obowiązków, ale z pewnością do najważniejszych należą nadzór nad prawidłowością rozliczeń podatkowych i merytoryczna i organizacyjna piecza wszelkimi mechanizmami księgowymi.

Funkcja głównego księgowego jest niezwykle odpowiedzialna, bez różnicy czy jest piastowana we własnej firmie, czy podmiocie prywatnym lub państwowym. Kluczem do efektywnego wykonywania zawodu jest wiedza. A tę najlepiej zdobyć poprzez naukę w wysokiej klasy instytucji edukacyjnej. Taką bez wątpienia jest Krajowa Izba Księgowych (KIK). Swoją renomę potwierdza poprzez wykształcenie tysięcy absolwentów, którzy niemal natychmiast po zrealizowaniu materiału znaleźli zatrudnienie, stając się jednocześnie specjalistami w swoich branżach. Starania w rozwój polskiej oświaty zostały dostrzeżone przez organy administracji państwowej, gdyż wpisały ją do ewidencji szkół i placówek oraz rejestru instytucji szkoleniowych. Ponadto została też odznaczona przez Polskie Centrum Akredytacji Certyfikatem ISO, a to stawia ją w pierwszym rzędzie ze światowymi gigantami obszarów, w których działają. W ofercie Krajowej Izby Księgowych wszyscy żądni wiedzy z zakresu rachunkowości znajdą kurs II stopnia na głównego księgowego. Gdańsk, jak najważniejszy i największy ośrodek położy nad naszym morzem, będzie świetnym miejscem do rozpoczęcia pracy właśnie w tej dziedzinie. Najważniejsze zagadnienia związane z instruktażem wykonuje się bez wychodzenia z domu, wystarczy do tego tylko komputer ze stałym połączeniem z internetem. Zdobyte dzięki szkoleniu uprawnienia są zgodne z przepisami MEN i Ministra Pracy i Polityki Społecznej.