Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/144/kurs-i-stopnia-kontrolera-finansowego-online/src-BlogRzeszów

Kariera w finansach to marzenie i cel wielu osób, które uczą lub uczyły się w technikach ekonomicznych czy studiują finanse, zarządzanie, ekonomię lub bankowość i rachunkowość. Te kierunki nauki z pewnością pozwalają na zrobienie kariery w zawodzie finansisty. Jednym z ciekawszych zawodów jest bez wątpienia kontroler finansowy. Dlaczego? Nie da się ukryć, że to przedsiębiorstwo ponosi odpowiedzialność za swoje finansowanie, działania księgowych czy nawet zapisy w umowach jakie proponuje innym podmiotom. Dlatego też każde przedsiębiorstwo musi zatrudniać osobę, która będzie sprawdzać czy wszystkie kwestie związane z finansami są zgodne z obowiązującym prawem. A tym właśnie zajmuje się kontroler finansowy.

Jak zostać taką osobą? Pomocny będzie kurs I stopnia kontrolera finansowego w Rzeszowie albo innym mieście. Najlepszy będzie kurs online, ale też tutaj trzeba poświęcić najpierw czas na znalezienie odpowiedniej instytucji szkoleniowej. Nie chodzi o samo zapisanie się na kurs i otrzymanie potwierdzenia udziału w nim, ale o to czego się na kursie nauczymy i kto nas tego będzie uczył. Oczywiście ważne jest też to czy dokumenty, które po jego zakończeniu otrzymamy są drukowane na wzorze MEN.

Obecnie kursy internetowe także muszą podlegać standardom i wymaganiom MEN, aby były nie tylko korzystne dla kursantów, ale też pracodawca przyjmując osobę po kursie zawodowym miał pewność potwierdzona dyplomem z logo MEN, że taka osoba faktycznie nauczyła się nowego fachu. Bez wątpienia Krajowa Izba Księgowych spełnia wymagania MEN stawiane przy organizacji kursów internetowych. Ponadto jednostkę tę można znaleźć na liście szkół i placówek oświatowych oraz w ewidencji instytucji szkoleniowych. Oprócz tego ma certyfikat jakości ISO co poświadcza wysoką jakość prowadzonych kursów. W takiej instytucji szkoleniowej na pewno zdobędziemy nie tylko dyplom, ale i wiedzę na jego poparcie.

A czego konkretnie będzie można nauczyć się na kursie dla kontrolera finansowego? Na tym konkretnie kursie, który jest pierwszym z trzech stopni można nauczyć się podstaw. Za podstawy uznaje się między innymi znajomość ogólną prawa cywilnego, a także podstawowe zagadnienia prawa handlowego czy gospodarczego. Najbardziej przydatne będzie jednak nauczenie się jak korzystać z kodeksów i wyszukiwać potrzebne informacje. Oczywiście kontroler finansowy musi wiedzieć na jakich zasadach działa firma oraz jakie są sposoby jej finansowania. A tego mogą się różnić w zależności od działalności podstawowej firmy. Kontroler odpowiada też za umowy i kontrakty. Czasem spisuje je samodzielnie, a innym razem sprawdza gotowe. Jednak zawsze musi znać zapisy dozwolone i klauzule niedozwolone, które jak nazwa wskazuje w takich dokumentach znaleźć się nie mogą.