Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/144/kurs-i-stopnia-kontrolera-finansowego-online/src-BlogPozn

Osoba zajmująca się kontrolą finansową stoi na czele działu kontrolingu. To ona odpowiada za dostarczaniu kierownictwu przedsiębiorstwa wiarygodnych informacji, które są niezbędne do podejmowania strategicznych decyzji. Najczęściej w mniejszych firmach jest to posada samodzielna, bez podwładnych. Z kolei w dużych organizacjach to stanowisko ma charakter kierowniczy. Kontroler finansowy zwłaszcza w spółkach córkach międzynarodowych korporacji przypomina bardziej dyrektora finansowego. Osoby, które pełnią tę rolę są odpowiedzialne za rachunkowość finansową, raportowanie, a także za kontroling w firmie. Jak widać, to bardzo ważna posada, która wymaga dużej wiedzy stąd też na rynku szkoleń kurs I stopnia kontrolera finansowego jest bardzo oblegany.

Potencjalny problem braku miejsc rozwiązała w sprytny sposób Krajowa Izba Księgowych. Wykorzystując postęp technologiczny wprowadziła w naszym kraju, jako jedna z pierwszych internetowe kursy zawodowe z zakresu księgowości. Za pośrednictwem platformy e-learningowej każda chętna osoba może spróbować swoich sił. Edukacja w ten nowatorski sposób stoi na naprawdę wysokim poziomie. Krajowa Izba Księgowych zadbała o każdy szczegół, sam interfejs do nauki przez Internet jest bardzo intuicyjny, opatrzony przyjazna grafiką. Wszystkie materiały zostały zebrane w jednym miejscu, w zupełności ich opanowanie wystarczy do uzyskania pozytywnego wyniku z egzaminu końcowego i rozpoczęcia nowego etapu kariery. Kurs I stopnia kontrolera finansowego jaki odbywa się w Poznaniu i innych miastach Polski jest do złudzenia podobny do tego internetowego. Z tym, że osoba szkoląca się może sama dyktować sobie rytm nauki. O dowolnej porze dnia i nocy może przystąpić do nauki kolejnego bloku materiału. To wygoda, a także duża oszczędność, gdyż nie trzeba pozyskiwać środków finansowych na ciągłe wyjazdy do placówek stacjonarnych. Krajowa Izba Księgowych widnieje we wszystkich najważniejszych rejestrach. Posiada wpis do ewidencji szkół i placówek, a także do rejestru instytucji szkoleniowych. Dokumenty, które wydaje są zgodne z obostrzeniami prawnymi wydawanymi przez MEN i certyfikatami ISO.

Pracodawcy, którzy poszukują kontrolerów finansowych zwracają uwagę na to, w jaki sposób dana osoba została wykształcona. Z doświadczenia wiemy, że jeśli w CV znajdą wpis o ukończeniu internetowego kursu I stopnia kontrolera finansowego pod organizacją Krajowej Izby Księgowych, to są gotowi niemal natychmiast rozpatrzeć pozytywnie taką kandydaturę. Renoma placówki robi swoje, absolwenci wywodzący się z tego miejsca są już na samym starciu bardzo dobrymi specjalistami. Nie ma się co zastanawiać dłużej nad tym i właśnie w ten sposób rozpocząć swoją przygodę z księgowością.