Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/153/kurs-i-stopnia-kierownika-biura-rachunkowego-online/src-BlogSzczecin

Kierownik biura rachunkowego jest osobą, która pełni zarówno funkcję reprezentatywną, jak również zarządza działem finansów i rachunkowości. Jest to odpowiedzialne stanowisko, które wiąże się z wieloma różnorodnymi obowiązkami i wyzwaniami w zależności od podejmowanych działań i aktualnych stosowanych rozwiązań w firmie. Kierownik biura rachunkowego nie tylko odpowiada za pracę innych specjalistów z zakresu księgowości, ale również wspomaga ich działanie poprzez służenie swoją wiedzą i doświadczeniem. Wielokrotnie uczestniczy on w zebraniach całego zarządu, gdzie przedstawia osiągnięte wyniki oraz efekty pracy w swoich współpracowników, a także uczestniczy tworzeniu między innymi raportów, sprawozdań, rocznego budżetu czy planów wieloletnich.

Najczęściej kierownikiem biura rachunkowego zostaje osoba, która posiada nie tylko wymagane kompetencje zawodowe i kwalifikacje, ale również wieloletnie doświadczenie w swoim fachu. Zazwyczaj jest to po prostu osoba, która pracowała wcześniej na niższych stanowiskach i wraz ze swoim rozwojem uzyskała awans. Inną ścieżkę zawodową, aby zostać kierownikiem biura rachunkowego, jest uzyskanie certyfikowanego zaświadczenia o posiadanych umiejętnościach oraz wiedzy. Jednym z rozwiązań jest zapisanie się na 3-stopniowy kurs na kierownika biura rachunkowego, który upoważnia do posługiwania się tytułem wyspecjalizowanego kierownika oraz jest gwarancją posiadanych umiejętności i doświadczenia.

Kurs I stopnia kierownika biura rachunkowego odbywa się między innymi w Szczecinie, ale również jest możliwość odbycia kształcenia online, które jest wskazane przede wszystkim dla osób czynnych zawodowo oraz osób, dla których niezbędna jest duża elastyczność względem kursu. Na tle innych placówek edukacyjnych z pewnością wyróżnia się Krajowa Izba Księgowych, która od lat cieszy się bardzo dużym uznaniem i jest gwarancją profesjonalizmu. Kurs I stopnia kierownika biura rachunkowego, biorąc pod uwagę materiał dydaktyczny przedstawiony na kursie, obejmuje zarówno zagadnienia teoretyczne jak i praktyczne. Dzięki temu każdy kursant jest kompleksowo przygotowany do pełnienia tego zawodu i bez żadnych ograniczeń oraz trudności może poradzić sobie ze służbowymi obowiązkami.

Po ukończeniu szkolenia uczestnikom wydawany jest certyfikat zaliczenia kursu, co umożliwia zapisanie się na kolejną część cyklu szkoleniowego na kierownika biura rachunkowego. O wysokiej jakości kształcenia, jakie można uzyskać na kursie organizowanym przez KIK, świadczą liczne certyfikaty ISO, zgodność prezentowanych treści z ustawą proponowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, która dotyczy efektywności kształcenia oraz sposobu realizacji zajęć tego typu, a także aktualny wpis KIK-u do oficjalnej listy placówek i szkół edukacyjnych.