Kurs I stopnia kontrolera finansowego Szczecin

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/144/kurs-i-stopnia-kontrolera-finansowego-online/src-BlogSzczecin

Kontroler finansowy jest jednym z pracowników działu księgowości. W mniejszych firmach zazwyczaj jest to samodzielne stanowisko, natomiast w większych koncernach oraz przedsiębiorstwach kontroler finansowy stoi na czele szeregu specjalistów w tym zakresie.

Bez wątpienia jest to funkcja bardzo wymagająca, dlatego też od osoby zatrudnionej na takim stanowisku wymaga się doświadczenia w branży oraz spełnienia wielu wytycznych względem wykształcenia i posiadanych kompetencji. Bardzo dobrze jest jeśli osoba pracująca jako kontroler finansowy posiada również znajomość rachunkowości zarządczej, a także potrafi nadzorować innych specjalistów zatrudnionych w danej placówce.

Aby zostać kontrolerem finansowym najprostszym rozwiązaniem jest stanąć do konkursu lub rekrutacji na takie stanowisko oczywiście (o ile posiada się w wyznaczone ofercie kompetencje i predyspozycje) albo uzyskać awans ze swojego dotychczasowego stanowiska. W kwestii wykształcenia wymaganego na stanowisko kontrolera finansowego zdania są podzielone. Najczęściej wymienia się jednak fakt, że wymagane jest ukończenie przez pracownika III-stopniowego kursu na kontrolera finansowego. Oferty takich kursów można znaleźć w wielu placówkach edukacyjnych oferujących dodatkowe kształcenie zawodowe. Kurs I stopnia kontrolera finansowego ma miejsce między innymi na terenie miasta Szczecin, ale również w innych miejscowościach.

Bardzo ciekawą alternatywą dla standardowych kursów stacjonarnych jest oferta Krajowej Izby Księgowych, która w swojej ofercie przewidziała możliwość kształcenia zdalnego. Kurs I stopnia kontrola finansowego prowadzony jest za pomocą specjalistycznej platformy do nauczania e-learningowego, która jest bardzo funkcjonalna i prosta w obsłudze dla każdego kursanta. Kursy online są idealnym rozwiązaniem dla osób czynnych zawodowo, które chcą nadal pracować w dotychczasowym w zawodzie, ale jednocześnie kształcić się w zakresie księgowości. Naukę w kursie można dopasować do własnych preferencji, możliwości i nie wiąże się ona z koniecznością dojazdu do miejsca odbywania się kursu oraz dostosowania się do grafika prowadzących.

Kurs I stopnia kontrola finansowego realizowany przez KIK prowadzony jest przez czołowych specjalistów, którzy nieustannie dbają o najwyższą jakość przygotowywanych dla kursantów materiałów. Istotna jest zgodność efektów kształcenia i materiałów dydaktycznych z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej odnoszących się do kształcenia zawodowego. Każda osoba, która ukończyła kurs I stopnia na kontrolera finansowego może z powodzeniem zapisać się na kolejny etap kursu, czyli kurs II stopnia, a stąd już prosta droga do uzyskania tytułu zawodowego kontrolera finansowego oraz certyfikatu ukończenia 3 stopniowego kursu na to stanowisko. Kursy realizowane przez Krajową Izbę Księgowych posiadają certyfikat ISO, który świadczy o wysokiej jakości kształcenia. Dzięki temu każdy kursant jest przygotowany zarówno pod kątem teoretycznym jak i praktycznym, będące dopełnieniem określonego w kursie zawodu.