Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/140/kurs-glownego-ksiegowego-online/src-BlogKrak

Bez rzetelnej i zgodnej z obowiązującymi przepisami obsługi księgowej, żadne przedsiębiorstwo nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować na rynku. Przy obecnym systemie podatkowym oraz wysoce rozwiniętemu aparatowi kontrolnemu organów różnych szczebli, trzeba dbać o każdy szczegół i popełniać jak najmniej błędów, gdyż te grożą surowymi karami. Dlatego warto zatrudnić w swych szeregach głównego księgowego. To właśnie on dba o sporządzanie raportów i sprawozdań finansowych zgodnych z obecnymi standardami, opracowuje plany kont oparte na danych zasadach kontrolingu czy potwierdza salda i rozlicza inwentaryzację aktywów z kontrahentami. Ponadto na jego barkach spoczywa odpowiedzialność za prawidłowość rozliczeń podatkowych i sprawowanie kurateli nad całym oddziałem księgowości. Osoba na tym stanowisku jest niezwykle ważnym ogniwem całej firmy i często do niej należy ostatnie słowo w kluczowych dla rozwoju spółki kwestiach.

Warto kształcić się w tym kierunku, bo dzięki temu można zapewnić sobie możliwość podjęcia ciekawej i bardzo dobrze płatnej pracy. Oczywiście wiąże się też ona z szeregiem przywilejów, ponieważ jest to stanowisko kierownicze, a kierownik zawsze ma większą siłę przebicia u szefostwa, wskutek czego może wywalczyć lepsze warunki zatrudnienia dla siebie i swoich podwładnych. Niezbędne uprawnienia, pozwalające ubiegać się o tego rodzaju wakat, oferuje Krajowa Izba Księgowych (KIK). Jest to szanowany podmiot edukacyjny, świadczący usługi przez wiele lat. Wykształciła tysiące ekspertów w różnych dziedzinach. Została wpisana do ewidencji szkół i placówek oraz rejestru instytucji szkoleniowych, a tam znajdują się tylko najlepsi. Międzynarodową renomę przyniosło jej z kolei uhonorowanie Certyfikatem ISO. KIK proponuje wszystkim chętnym kurs głównego księgowego. Kraków, jako stolica województwa małopolskiego i drugie co do wielkości miasto w Polsce pod względem liczby ludności, będzie świetnym miejscem podczas ubiegania się o ten etat. Całe szkolenie wykonuje się w domu lub gdziekolwiek, gdzie kursant uzna to za stosowne, ponieważ do jego rozpoczęcia wystarczy komputer ze stałym połączeniem z siecią. Nie ma żadnych limitów czasowych ani wykładowców monitorujących postępy w nauce. Jest za to spokój i fachowe przekazywanie wiedzy. Efektywne przyswojenie materiału w merytoryczny sposób przygotuje do podjęcia tej wymagającej, ale i satysfakcjonującej finansowo pracy. Cały instruktaż, jak i zdobyte dzięki niemu uprawnienia, są zgodne z literą polskiego prawa, gdyż ich legalność poświadczają przepisy opracowane przez MEN i Ministra Pracy i Polityki Społecznej.