Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/153/kurs-i-stopnia-kierownika-biura-rachunkowego-online/src-BlogKrak

Kierownik biura rachunkowego to bardzo odpowiedzialna praca, dlatego wiele osób w obliczu objęcia takiego stanowiska postanawia się doszkolić, aby wykonywać nowe obowiązki rzetelnie. Wiele osób studiujących rachunkowość lub też uczących się w technikach rachunkowości planuje z wyprzedzeniem swoją karierę zawodową i liczy na to, że w przyszłości obejmie stanowisko kierownika biura rachunkowego lub głównego księgowego w dużej firmie. Niemniej warto już teraz zastanowić się nad kursami, które w tym pomogą.

Kurs I stopnia kierownika biura rachunkowego w Krakowie czy w innym mieście ma wiele zalet. Po pierwsze dobrze przygotowuje do pełnienia funkcji kierownika w biurze rachunkowym, a po drugie po ukończeniu kursu można otrzymać dokumenty potwierdzające specjalność oraz przygotowanie zawodowe do pracy w biurze rachunkowym na wysokim stanowisku. Oczywiście warto z takimi dokumentami aplikować na stanowisko kierownika, ale tak naprawdę, jeśli to stanowisko nie jest wolne można pracować na wyższym stanowisku jako księgowy czy menedżer biura.

Co powinien umieć kierownik biura rachunkowego? Przede wszystkim musi posiadać duży zakres wiedzy w dziedzinie rachunkowość, finanse i ekonomia. A także umieć prowadzić księgo rachunkowe, znać najnowsze przepisy rachunkowe i podatkowe oraz mieć doświadczenie w pracy w dziale księgowości. Jednak potrzebne są też umiejętności menadżerskie, umiejętność motywacji pracowników czy organizowania czasu pracy, aby wszystkie zadania zostały wykonane na czas. Przydatna będzie też znajomość programów komputerowych nie tylko do prowadzenia dokumentacji księgowej, ale choćby prostych arkuszy kalkulacyjnych czy edytorów tekstów. Tego wszystkiego można nauczyć się właśnie na kursie dedykowanym dla przyszłych kierowników biur rachunkowych.

A co jeśli nie mamy czasu na naukę nawet na kursie? Nic nie szkodzi, ponieważ kurs kierownika biura rachunkowego można zrealizować przez Internet. Oferuje go Krajowa Izba Księgowych, która jest wpisana na listę placówek oświatowych oraz spełnia wymagania stawiane przez Ministra Edukacji Narodowej. Po kursie wystawiane są dokumenty uprawniające do wykonywania zawodu kierownika biura rachunkowego, które również spełniają wymagania MEN co do dokumentów potwierdzających uzyskanie kwalifikacji zawodowych. Na takim kursie można uczyć się w wybranym przez siebie czasie, dlatego też jest to najlepsza opcja dla osób pracujących zawodowo w pełnym wymiarze godzin lub też studentów, którzy jeszcze w trakcie studiów chcą zyskać dodatkowy zawód. Wbrew pozorom wiedza nabyta podczas kursu jest rzetelnie sprawdzana, dlatego tylko osoby zaangażowane uzyskają potwierdzenie jego ukończenia.