Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/135/kurs-analityk-kredytowy-online/src-BlogSzczecin

Analityk kredytowy jest osobą, która pracuje w dziale księgowości i rachunkowości. Zajmuje się ona obsługą kredytów i pomaga kontrahentom w wypełnianiu wszelkiej niezbędnej dokumentacji oraz spełnieniu wytycznych firm oferujących kredyty na poczet różnych inwestycji oraz wydatków. Aby móc zostać analitykiem kredytowym niezbędne jest posiadanie odpowiednich kwalifikacji zawodowych oraz umiejętności praktycznych. Bardzo ważną kwestią jest także znajomość branży i aspektów z zakresu różnorodnych sektorów prawa. Wszystko to wiąże się z koniecznością nieustannego poszerzania swojej wiedzy, a także posiadania stosownych dokumentów, które są potwierdzeniem posiadanych umiejętności i kompetencji.

Świetnym sposobem na wejście w świat analityków kredytowych jest zapisanie się na szkolenie z tego zakresu. Kurs analityk kredytowy odbywa się między innymi na terenie miasta Szczecin. Bardzo ciekawą alternatywą dla kursów stacjonarnych są kursy organizowane przez Krajową Izbę Księgowych. Kursy oferowane przez ten podmiot odbywają się przez internet za pomocą wygodnej platformy do przeprowadzania szkoleń online. Dzięki temu można w dowolnym momencie podjąć naukę, co nie wiąże się z kłopotliwymi dojazdami oraz koniecznością stawiania się na kursie w określone przez specjalistów dni. Jest to bardzo duże udogodnienie dla osób, które na co dzień pracują zawodowo, a także dla studentów czy osób niepełnosprawnych.

Kursy online są także świetnym rozwiązaniem dla osób pochodzących z małych miejscowości, w których ciężko jest znaleźć profesjonalnie zorganizowane kursy z zakresu księgowości, a chcą oni poszerzać swoje kompetencje zawodowe i zdobyć dodatkowe kwalifikacje. Kurs analityka kredytowego realizowany przez Krajową Izbę Księgowych prowadzony jest zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej, co wiąże się z wysoką zawartością merytoryczną prowadzonych zajęć, a także najwyższym profesjonalizmem i nowoczesnością. Każdy kursant po ukończeniu szkolenia analityka kredytowego otrzymuje stosowną dokumentację, która jest potwierdzeniem zdobytych kwalifikacji i umiejętności praktycznych.

Absolwent kursu otrzymuje między innymi certyfikat ukończenia kursu analityka kredytowego, a także zaświadczenie – dzięki temu od chwili ukończenia kursu może posługiwać się tytułem analityka kredytowego, co zwiększa jego konkurencyjność na rynku pracy i jest przydatne w poszukiwaniu w swojej ścieżki zawodowej czy zwiększeniu prawdopodobieństwo otrzymania awansu w swojej dotychczasowej firmie. Kursy realizowane przez KIK nieustannie od wielu lat cieszą się bardzo dużą popularnością oraz zaufaniem ze strony specjalistów i osób, które miały już możliwość skorzystania z oferty kursów.