Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/141/kurs-specjalista-ds-rachunkowosci-zarzadczej/src-BlogWroc

Rachunkowość to dość ciężka dziedzina. Wiele osób przekonało się o tym już podczas edukacji wczesnoszkolnej, gdzie matematyka potrafiła być prawdziwym utrapieniem. Niektórzy po zakończeniu nauki odetchnęli z ulgą, bo w końcu nie będą musieli mieć z nią do czynienia, inni natomiast poświęcili jej się, podejmując zajęcia związane z księgowością i finansami. Ci drudzy z pewnością dziś nie żałują, bo eksperci w tych branżach należą do grupy bardzo dobrze opłacanych pracowników. A zwłaszcza zajmujący stanowiska specjalistów do spraw rachunkowości zarządczej. Co prawda muszą być oni niezwykle skrupulatnie i merytorycznie przygotowani do zawodu, gdyż na ich barkach ciąży spora odpowiedzialność. Taki specjalista zajmuje się bowiem opracowywaniem analiz zysków i strat danego przedsiębiorstwa, kontrolą przepływu pieniędzy w podmiocie, zarządzaniem aktywami, planowaniem budżetu czy sporządzaniem strategii finansowych firmy. Często to właśnie od niego zależy, jak konkretny biznes radzi sobie na rynku.

By podjąć to wymagające, ale i satysfakcjonujące zajęcie, potrzeba odpowiedniej wiedzy i kwalifikacji. A te pozwoli zdobyć Krajowa Izba Księgowych (KIK). Od początku swojego istnienia wykształciła tysiące ekspertów, którzy bardzo szybko znaleźli lukratywne zatrudnienia. Zostało to dostrzeżone przez rząd i Polską Akademię Jakości, wskutek czego Izba została wpisana do ewidencji szkół i placówek oraz rejestru instytucji szkoleniowych, dodatkowo otrzymała Certyfikat ISO. W ofercie KIK znajduje się kurs specjalista ds. rachunkowości zarządczej. Wrocław, z racji swojej wielkości oraz europejskiej renomy, będzie znakomitym ośrodkiem do podjęcia pracy właśnie na tym stanowisku. Szkolenie już od samego początku ma zachęcać do nauki, dlatego zastosowano w nim szereg udogodnień, które mają temu zjawisku sprzyjać. Najważniejszym z nich jest możliwość opracowania instruktażu w wybranym przez siebie miejscu, albowiem do wykonania kursu wystarczy komputer ze stałym połączeniem z siecią. Poprzez zalogowanie się na platformie e-learningowej uczeń otrzymuje dostęp do szerokiego spektrum materiałów. Ich przyswojenie jest gwarancją późniejszej efektywnej pracy. Kolejnym pozytywnym aspektem szkolenia jest brak limitu czasowego, co z kolei nierozerwalnie wiąże się z bezstresową nauką. Warto jednak jak najszybciej zaliczyć instruktaż i otrzymać odpowiednie uprawnienia, gdyż to one otwierają drzwi do lukratywnego zajęcia. Ponadto sam kurs, jak i uzyskany dzięki niemu tytuł, są zgodne z wszelkimi wytycznymi MEN i Ministra Pracy i Polityki Społecznej, dlatego są one w pełni legalne w świetle polskiego prawa.