Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/141/kurs-specjalista-ds-rachunkowosci-zarzadczej/src-BlogRadom

W dziale księgowości wbrew pozorom jest bardzo dużo różnych stanowisk pracy. Rozróżnia się między innymi specjalistów od rachunkowości podatkowej, rachunkowości inwestycyjnej czy rachunkowości zarządczej. Oprócz specjalistów pracują tu także asystenci, księgowi i samodzielni księgowi, a także główny księgowy. Zwłaszcza duże przedsiębiorstwa i spółki mają niezwykle rozbudowane działy rachunkowości, które kompleksowo odpowiadają na potrzeby działalności podstawowej. Dlatego też aplikując do takiej pracy warto być już specjalistą w jakiejś dziedzinie.

Bardzo pożądany jest obecnie stopień specjalisty z zakresu rachunkowości zarządczej. Z powodzeniem można zrobić kurs specjalista ds. rachunkowości zarządczej w Radomiu lub w innym mieści, gdzie mieszkamy czy aplikujemy o pracę, aby uzyskać specjalizację. Jednak trzeba powiedzieć jasno, że jest to kurs dla osób, które już mają co najmniej podstawowy zakres wiedzy z rachunkowości ogólnie i potrzebują tylko zdobyć wiedzę z tej wąskiej specjalizacji.

Czym zajmuje się rachunkowość zarządcza, że aż tak się różni od zadań samodzielnego księgowego? Rachunkowość zarządczą często nazywa się też menedżerską, ponieważ jej głównym zadaniem jest po prostu zarządzanie procesami, analiza danych, podejmowanie decyzji w sprawie rozwoju firmy czy też przygotowywanie modelów rachunków kosztów i przychodów oraz raportowanie. Oprócz podejmowania decyzji rozwojowych, osoba odpowiedzialna za ten dział musi nadzorować ich wprowadzenie w czyn i ewentualnie dokonywać zmian, aby działania firmy prowadziły do określonych wcześniej celów.

Dlatego właśnie nawet osoba bardzo doświadczona w pracy jako księgowy i mająca dużą wiedzę, w tym w zakresie prowadzenia firmy i przepisów prawnych chcąc objąć takie stanowisko musi się doszkalać na przykład poprzez uczestniczenie w kursie. Taki kurs można znaleźć w ofercie Krajowej Izby Księgowych w formie kursu internetowego.

KIK to placówka szkoleniowa, która jest wpisana na listę szkół i placówek oświatowych, a to oznacza, że jej działanie jest nadzorowane przez MEN. Z tego powodu można oczekiwać wysokiego poziomu nauki oraz kursu wartościowego merytorycznie, który faktycznie uczy rachunkowości zarządczej i pozwala uzyskać tytuł specjalisty.

Kursy online są także zatwierdzone przez Ministra Edukacji Narodowej, a więc są tak samo ważne jak kursy stacjonarne, jeśli chodzi o uzyskanie kwalifikacji zawodowych. Po prostu zostały one opracowane z myślą o osobach pracujących na etat, które nie mają czasu na naukę w trybie dziennym a chciałyby lub wręcz potrzebują podnieść swoje kwalifikacje zawodowe. Dzięki kursom online jest to możliwe i coraz więcej osób podejmuje dodatkową naukę w ten sposób.