Kurs specjalista ds. rachunkowości podatkowej Radom

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/143/kurs-specjalista-ds-rachunkowosci-podatkowej-online/src-BlogRadom

Rachunkowość podatkowa to nie łatwa dziedzina rachunkowości. Wiele osób ma problem choćby z rozliczeniem deklaracji podatkowej za ubiegły rok podatkowy. A przedsiębiorstwa mają o wiele więcej problemów z zagadnieniami związanymi z podatkami. Mniejsze firmy korzystają z pomocy doradców podatkowych lub biur rachunkowych, które zatrudniają specjalistów do spraw rachunkowości podatkowej. Jednak większe przedsiębiorstwa, które prowadzą szeroką działalność podstawową, mają też swoje własne działy rachunkowości, które dzielą się według specjalizacji między innymi na rachunkowość inwestycyjną czy rachunkowość podatkową.

Utworzenie nowego działu zajmującego się tylko rachunkowością podatkową dla firmy jest korzystne, ponieważ główny księgowy jest odciążony od pracy związanej stricte z podatkami, a jedynie pełni funkcje nadzorczą i doradczą jeśli zachodzi taka potrzeba. Tworząc taki dział trzeba zatrudnić specjalistów do spraw rachunkowości podatkowej. Usprawni to jego działanie, choć sami księgowi również znają się na podatkach i mogą w części być oddelegowani do takiego działu. O wiele częstszą praktyką jest jednak zatrudnianie specjalistów w tej dziedzinie.

Jak zostać specjalistą z rachunkowości podatkowej? Na pewno trzeba już mieć sporą wiedzę na temat samej rachunkowości czy to po studiach czy w ramach zdobytego w pracy doświadczenia. A potem można się zapisać na kurs specjalista ds. rachunkowości podatkowej w Radomiu.

Wiele osób zapisuje się na taki kurs w wersji online, ponieważ znacznie obniża to koszty kursu i oszczędza czas. Nie trzeba jechać na zajęcia co weekend, co często generuje koszty dojazdu oraz niekiedy noclegów w innym mieście. A przede wszystkim zajmuje całe weekendy. Przy kursie online można uczyć się z domu, w wybranym przez siebie momencie i co ważniejsze przez czas jaki jednorazowo chcemy na naukę poświęcić. Oprócz tego można się uczyć samodzielnie, a dla wielu osób jest to zaleta, ponieważ pozwala nam to lepiej się skupić na materiale i przyswoić wiedzę w swoim tempie.

Ale czy kursy online nie są gorsze? Zdecydowanie nie! Krajowa Izba Księgowych organizuje takie kursy z tematyki rachunkowości podatkowej właśnie dla specjalistów pod nadzorem Ministra Edukacji Narodowej. Krajowa Izba Księgowych jest wpisana do rejestru szkół i placówek oświatowych oraz placówek szkoleniowych, co oznacza, że kwalifikacje zawodowe tu uzyskane są wartościowe i akceptowane przez wszystkich pracodawców oraz urzędy. Dzięki temu mamy pewność, że w KIK zrobimy kurs o wysokiej jakości merytorycznej i do tego otrzymamy jeszcze certyfikat, który poświadczy nową specjalizację