Kurs analityk kredytowy Toruń

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/135/kurs-analityk-kredytowy-online/src-BlogToruń

Wbrew pozorom analitycy kredytowi nie pracują tylko w bankach komercyjnych. Oczywiście najczęściej tam można spotkać osobę na takim stanowisku, ale są jeszcze firmy pożyczkowe, biura doradztwa kredytowego, biura inwestycyjne czy przedsiębiorstwa, które bardzo często korzystają z różnych kredytów na dofinansowanie swojej działalności i potrzebują specjalisty na etat. Dlatego też można powiedzieć, że zawód analityka kredytowego daje duże perspektywy zatrudniania i rozwoju. Czym zajmuje się analityk kredytowy i jakich uprawnień potrzebuje?

Tak naprawdę wystarczy kurs analityka kredytowego np. w Toruniu, który można zrobić online. Trzeba jednak mądrze wybrać ofertę kursu, aby uczyć się na kursie spełniającym wymagania MEN. Takie kursy oferuje między innymi Krajowa Izba Księgowych, która spełnia wymagania Ministra Edukacji Narodowej. Ponadto KIK jest wpisana zarówno do ewidencji szkół i placówek oświatowych jak i do rejestru instytucji szkoleniowych, co jest bardzo istotne pod katem legalności nauczania na kursach. Warto też wiedzieć, że Krajowa Izba Księgowych może pochwalić się uzyskaniem certyfikatu ISO, który jest bardzo ważnym wyznacznikiem jakości.

Kurs w formie online pozwala uczyć się w wolnych chwilach, co jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które pracują zawodowo albo uczą się w trybie dziennym, ponieważ do zajęć kursowych można usiąść wieczorem i przerobić przygotowany materiał. Taki kurs można przerobić nawet w kilka tygodni, a zatem już w 1-2 miesiące można uzyskać nowe i potwierdzone na piśmie kwalifikacje zawodowe. Jest to obecnie najszybszy sposób na zdobycie nowych uprawnień, podniesienie swoich kwalifikacji zawodowych czy nawet przekwalifikowanie się. Choćby z tego powodu kursy online są tak popularne. A czego konkretnie można nauczyć się na kursie dla analityka kredytowego?

Do głównych zadań analityka kredytowego należy analiza wniosku kredytowego, która oparta jest o narzucone wytyczne, które mają pomóc w sprawdzeniu czy udzielenie kredytu danemu podmiotowi jest ryzykowne czy zyskowne. Oznacza to, że analityk musi znać mechanizmy rynku finansowego oraz wiedzieć jak obliczyć i z interpretować wskaźniki, które pomagają ocenić wniosek. Tego wszystkiego można nauczyć się na kursie. Od przygotowywania dokumentów projektów umów kredytowych po analizę zdolności kredytowej oraz ocenę wniosków osób fizycznych jak i przedsiębiorstw. Ważna jest też umiejętność monitorowania sytuacji kredytowej i sprawdzania rzetelnie czy faktycznie wszystkie zapisy z umowy kredytowej są spełniane. Oprócz tego od analityków wymagany czasem jest też kontakt z innymi działami finansowymi czy nawet instytucjami zewnętrznymi, dlatego warto posiadać też umiejętność choćby sporządzania raportów.