Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/142/kurs-specjalista-ds-rachunkowosci-inwestycyjnej-online/src-BlogGdańsk

Podstawy rachunkowości finansowej, umiejętność klasyfikowania inwestycji przedsiębiorstwa, a także znajomość zasad funkcjonowania rynku finansowego to tylko kilka z umiejętności, które powinna posiadać osoba starająca się o angaż jako specjalista ds. rachunkowości inwestycyjnej. Jednak zanim obejmie się to stanowisko należy posiadać też wszelkie niezbędne kwalifikacje, ponieważ pełnienie obowiązków bez certyfikatów może skutkować odpowiedzialnością prawną. Na przestrzeni ostatnich lat, w naszym kraju okazuje się, że nie lada sztuką jest uzyskanie dyplomu i tytułu specjalisty ds. rachunkowości inwestycyjnej. Pracodawcy oczekują, że w momencie zatrudniania nowej osoby będą mogli zlecać ważne zadania dotyczące organizacji wykwalifikowanym już specjalistą z doświadczeniem.

Z racji zapotrzebowania na rynku i świadomości o wielu wakatach na wspomnianym stanowisku, Krajowa Izba Księgowych wpadła na genialny pomysł. Otóż ta jednostka oświatowa zebrała najwybitniejszych w kraju specjalistów z branży rachunkowości i stworzyła rozwiązanie, które pokonuje wiele przeszkód. Mianowicie chodzi o internetowy kurs specjalisty ds. rachunkowości inwestycyjnej. To specjalna platforma e-learningowa, która w jednym miejscu skupia wszystkie niezbędne materiały do zapoznania się z tematyką jaką musi mieć opanowaną osoba na stanowisku specjalisty ds. rachunkowości inwestycyjnej. Krajowa Izba Księgowych to pionier w Polsce w kontekście innowacyjnych rozwiązań w postaci kursów doszkalających, kwalifikacyjnych oraz zawodowych. Najważniejszą rzeczą w tej kwestii jest fakt, iż ta jednostka systemu oświaty posiada wpis do ewidencji szkół i placówek, a także rejestru instytucji szkoleniowych. Dzięki temu, nawet osoba o statusie bezrobotnego może składać wniosek do Urzędu Pracy o dofinansowanie wykupienia szkolenia w Krajowej Izbie Księgowych. Edukacja za pośrednictwem własnego komputera, we własnym domu to niebywały komfort, którego mogą pozazdrościć kursanci uczęszczający na stacjonarne wykłady. Porcjowanie materiałów, możliwość dotarcia do nich o każdej porze dnia i nocy, brak konieczności poszukiwania niezbędnych informacji z kilku źródeł, to tylko kilka zalet rozwiązania proponowanego przez Krajową Izbę Księgowych.

Internetowy kurs specjalisty ds. rachunkowości inwestycyjnej zawiera wiele podobieństw do zajęć odbywających się stacjonarnie w Gdańsku czy innych miastach Polski. To niebywałe, że otrzymuje się te same dokumenty świadczące o zdobytych kwalifikacjach, tak jak w ośrodkach stacjonarnych. Wzór dokumentów oraz przepisów jest identyczny, pokrywa się w każdym elemencie z wymaganiami stawianymi przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Można rzec, że nie ma konieczności tankowania auta w celu wyjazdu na kurs, a można zostać w domu i korzystać tylko i wyłącznie z własnego komputera.