Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/147/kurs-specjalista-ds-kontrolingu/src-BlogWroc

Zarówno duże przedsiębiorstwa, jak i małe firmy, określają swój budżet i starają się go zrealizować, z lepszym lub gorszym skutkiem. Niestety jego ustalenie nie należy do zadań łatwych, natomiast dzierżenie nad nimi pieczy, kiedy w międzyczasie pojawiają się nowe, nieuwzględnione wcześniej wydatki, jest już nawet karkołomne. Dlatego szefowie decydują się zatrudniać ekspertów, którzy poradzą sobie z tymi problemami i zapewnią prawidłowe funkcjonowanie biznesu. Przede wszystkim wcielają w swoje kadry pracownicze specjalistów do spraw kontrolingu. Osoba na tym stanowisku odpowiedzialna jest za ocenę sytuacji finansowej, sporządzanie analiz ekonomicznych, kształtowanie polityki obniżania kosztów, budowanie modelu analitycznego, wspierającego podejmowane decyzji. Monitoruje również przygotowanie i wykonanie budżetu oraz analizuje prowadzone przez podmiot przedsięwzięcia, które mają niebagatelny wpływ na jego rentowność.

Tego typu wakat w każdej spółce wiąże się z odpowiedzialnością, ale też z bardzo dobrymi zarobkami. Dlatego warto zdecydować się na ten kierunek, gdyż gwarantuje on satysfakcjonującą pracę i ciekawą karierę zawodową. Pomoc w uzyskaniu odpowiednich kwalifikacji oferuje Krajowa Izba Księgowych (KIK). To renomowana jednostka edukacyjna, doceniona zarówno przez ukontentowanych absolwentów, jak i instytucje zajmujące się monitoringiem rynku edukacyjnego w naszym kraju, ponieważ została wpisana do ewidencji szkół i placówek oraz rejestru instytucji szkoleniowych. Ponadto otrzymała Certyfikat ISO, a to wyróżnienie stawia ją ponad wszelką konkurencją. Dla wszystkich zainteresowanych księgowością i światem liczb KIK proponuje kurs specjalista ds. kontrolingu.

Wrocław to ważny ośrodek biznesu w Polsce, co z kolei nierozerwalnie wiąże się z zapotrzebowaniem na fachowców, więc po ukończeniu szkolenia nie będziesz mieć żadnych problemów ze znalezieniem zatrudnienia w stolicy Dolnego Śląska. Instruktaż wykonuje się w domu lub innym dowolnym miejscu, wystarczy tylko mieć dostęp do komputera ze stałym połączeniem z siecią. Nie ma żadnych nauczycieli i prowadzących oraz limitu czasowego. Kursant bez żadnych nacisków sam decyduje, jak długo będzie opracowywać materiał. Pozytywne ukończenie całego szkolenia skutkuje otrzymaniem tytułu Specjalisty ds. kontrolingu. Certyfikat oraz wszelkie uprawnienia to klucz do zdobycia efektywnego zawodu. Ponadto sam instruktaż, jak i otrzymane po nim dokumenty, są zgodne z rozporządzeniami i aktami prawnymi ustalonymi przez MEN i Ministra Pracy i Polityki Społecznej. Dzięki temu są zgodne z literą prawa oraz są respektowane przez jednostki wchodzące w struktury naszego państwa, jak i podmioty prywatne.