Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/151/kurs-ii-stopnia-dyrektora-finansowego-online/src-BlogWroc

Wielu osobom wydaje się, że stanowiska związane z finansami należą do tych lekkich, łatwych i przyjemnych. W zasadzie całą pracę wykonują inni, natomiast kierownik tylko podpisuje dokumenty i przekazuje je dalej. Tymczasem rzeczywistość jest zupełnie odmienna. Dyrektor finansowy jest jedną z najważniejszych osób firmie i nie ma znaczenia, czy mamy do czynienia z podmiotem prywatnym, jednostką samorządu terytorialnego czy organem kontrolnym. We wszystkich tych instytucjach osoba piastująca tę funkcję musi wykazać się niebywałą wiedzą i kompetencjami. Przede wszystkim powinna znać wszystkie mechanizmy prawne, które będą poświadczać o legalności transakcji, poza tym w zakres jej zadań wchodzi też zarządzanie nie tylko zasobami materialnymi, ale i ludzkimi, bo w końcu dyrektor ma pod sobą sztab ludzi, którymi musi umieć pokierować oraz podpowiedzieć, kiedy ci nie będą sobie w stanie poradzić z danym zagadnieniem.

Warto wspomnieć, że dyrektor finansowy to prestiżowe stanowisko, a osoby z tego typu uprawnieniami są bardzo pożądane na rynku pracy. Ponadto ich zarobki często zaczynają się od wysokich sum, dlatego warto kształcić się w tym kierunku. Doskonałym sposobem na uzyskanie niezbędnej wiedzy oraz wymaganych kwalifikacji jest organizowany przez Krajową Izbę Księgowych kurs II stopnia dyrektora finansowego. Wrocław lub jakiekolwiek inne miejsce w Polsce będzie idealne do wykonania instruktażu. Krajowa Izba Księgowych to niezwykle renomowany podmiot edukacyjny, który może poszczycić się zarówno Certyfikatem ISO, jak i wpisem do ewidencji szkół i placówek oraz rejestru instytucji szkoleniowych. Również rzesze ukontentowanych absolwentów poświadczają wysokie standardy dydaktyczne stosowane przez KIK. Zanim przystąpisz do szkolenia, przygotuj się na miłą niespodziankę. Bo oto nie będziesz musiał dojeżdżać dziesiątek kilometrów na miejsce zajęć oraz martwić się kaprysami prowadzących i innych studentów. Cały kurs wykonasz bez wychodzenia z domu. Wystarczy zalogować się na specjalistycznej platformie e-learningowej i zacząć naukę. Ten rodzaj przyswajania wiedzy jest z kolei o wiele szybszy i efektywniejszy niż w przypadku tradycyjnych metod, opierających się na relacji nauczyciel – uczeń. Pozytywne ukończenie kursu skutkuje otrzymaniem uprawnień, które są zgodne z wszelkimi jurysdykcjami nakreślonymi przez MEN oraz Ministra Pracy i Polityki Społecznej. W związku z tym możesz być pewien, że twoje kwalifikacje będą honorowane zarówno przez podmioty stricte prywatne, jak i te działające w ramach struktur państwowych. Dzięki szkoleniu proponowanym przez Krajową Izbę Księgowych otrzymujesz ogromną szansę na niezwykle ciekawą i dobrze płatną karierę zawodową.