Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/133/kurs-specjalista-ds-wynagrodzen-online/src-BlogKrak

Bardzo popularnym kursem zawodowym jest obecnie kurs specjalista ds. wynagrodzeń w Krakowie czy też w innym mieście, w którym można znaleźć wolne stanowiska pracy jak specjalista do spraw wynagrodzeń. Oczywiście co do zasady wynagrodzeniami dla pracowników zajmuje się dział kadr, czasem dział księgowości – zwłaszcza gdy jest to mała firma, ale w większych przedsiębiorstwach prawie zawsze prowadzeniem administracji płacowej pracowników, czyli wynagrodzeniami zajmuje się specjalista.

Jak działa kurs online? W renomowanej placówce oświatowej takie jak Krajowa Izba Księgowych kurs online podlega weryfikacji przez Ministra Edukacji Narodowej. Oznacza to, że żeby taka forma i materiał szkoleniowy były dopuszczone do użytku są one weryfikowane pod kątem wytycznych stawianych przez MEN. Wszystkie kursy organizowane przez Krajową Izbę Księgowych są zgodne z wytycznymi MEN, a sama placówka jest na liście placówek oświatowych i po zakończeniu kursu wydaje zaświadczenia zgodne ze wzorem MEN. Dlatego też w Krajowej Izbie Księgowych można zrobić kurs online, którego poziom niczym nie odbiega od kursów stacjonarnych czy nauki zawodu w szkole.

Sam kursu dostępny jest na platformie e-learningowej, do której kursant ma dostęp przez cały czas. Można więc uczyć się i czytać materiały kursowe o dowolnej porze oraz z dowolnego urządzenia elektronicznego. Dlatego taki model kursu jest bardzo często wybierany przez osoby pracujące na pełny etat, ponieważ kurs online daje im możliwość uczenia się na przykład wieczorem lub w wolne dni od pracy. Jest to bardzo wygodne, a przede wszystkim ucząc się samodzielnie i w swoim tempie można szybko opanować materiał i zostać specjalistą do spraw wynagrodzeń. Sporo osób też po prostu nie lubi uczyć się w grupie, ponieważ ma problem ze skupieniem uwagi. I dla tych osób taki kurs online będzie najlepszym rozwiązaniem.

Czego konkretnie można nauczyć się na takim kursie? Specjalista do spraw wynagrodzeń powinien umieć naliczać wynagrodzenia zgodnie z zasadami i przepisami zawartymi w prawie pracy. Dlatego też na kursie można nabyć wiedzy jak sporządzać listy płac, zarządzać wynagrodzeniami, sporządzać raporty związane z płacami oraz wykorzystaniem urlopów dla personelu czy też przygotować listę świadczeń dodatkowych i je zrealizować. Można też nauczyć się jak działa system kadrowo-płacowy oraz jak z niego korzystać. Ponieważ każdego roku mogą zmieniać się przepisy na przykład minimalna krajowa pensja podczas kursu można nauczyć się też jak sprawdzać przepisy i wprowadzać nowe w życie firmy. Zajęcia na kursie przygotują każdą osobę do objęcia stanowiska w dziale kadr i wynagrodzeń.