Kurs specjalista ds. kontrolingu Gdańsk

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/147/kurs-specjalista-ds-kontrolingu/src-BlogGdańsk

Skończenie studiów ekonomicznych to zazwyczaj wiązanie swojej przyszłości z obsługą księgową organizacji lub pracy w tymże dziale. Co rusz jednak coraz więcej przedsiębiorstw tworzy nowe stanowiska, które są ściśle związane z kontrolingiem. Co należy zrobić, aby móc ubiegać się o ten rodzaj posady? Nie tylko umiejętności, doświadczenie, ale także profesjonalnie szkolenie z finansów jest niezbędne do objęcia w pełnoprawnej formie tego stanowiska. Niełatwo tego dokonać, podobnie jak określić, czym specjalista ds. kontrolingu się zajmuje. Jego zakres obowiązków jest naprawdę szeroki, co idzie w parze z dużą odpowiedzialnością oraz działaniami, które są rekomendowane do wdrożenia w danej organizacji. W praktyce chodzi jednak o przygotowanie i czuwanie nad realizacją wieloletnich planów finansowych, a także kontroli stopnia ich realizacji.

Z potrzeb rynku pracy doskonale zdają sobie sprawę specjaliści działający pod egidą Krajowej Izby Księgowych, którzy skupieni w interdyscyplinarnym zespole postanowili wprowadzić do obiegu nowatorskie rozwiązanie. Otóż internetowy kurs specjalisty ds. kontrolingu stał się nową ścieżką dla wielu osób, które swoją karierę zawodową wiązały z objęciem tego stanowiska. Specjalnie skonstruowana na te potrzeby e-platforma opatrzona jest wszystkimi dowodami dotyczącymi certyfikatów ISO, co w głównej mierze świadczy o wybitnie wysokiej jakości nauki i kwalifikacji, które można zdobyć.

Krajowa Izba Księgowych jest także wpisana do rejestru ewidencji szkół i placówek, a także instytucji szkoleniowych. W tym drugim przypadku daje to szanse skorzystania z kursu nawet osobom zarejestrowanym jako bezrobotne. Nie posiadając stałego dochodu mogą złożyć wniosek do Urzędu Pracy w celu uzyskania dofinansowania. To duży ukłon Krajowej Izby Księgowych w stronę osób, które pozostają w mało komfortowej sytuacji życiowej. Poza tym wszystkie działania tej jednostki oświatowej są zgodne z prawodawstwem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Nie ma tutaj mowy o jakimś pójściu na przysłowiową łatwiznę. Internetowy kurs specjalisty ds. kontrolingu jest na równi rozpatrywany przez pracodawców, jak kursy odbywające się stacjonarnie w Gdańsku, Warszawie czy Poznaniu. Na dowód tego stanowi otrzymanie dokumentów wydrukowanych na tych samych wzorach i na podstawie tych samych przepisów prawnych, co w przypadku stacjonarnych szkoleń zawodowych.

Także ukończenie internetowego szkolenia na stanowisku specjalisty ds. kontrolingu to zdobycie pełnoprawnych kwalifikacji bez konieczności wychodzenia z domu. Krajowa Izba Księgowych kolejny raz udowodnia, że jest pionierem w skali kraju w kontekście innowacyjnych rozwiązań poprawiających stan rynku pracy w Polsce.