Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/149/kurs-na-kandydatow-na-doradcow-podatkowych-online/src-BlogSzczecin

Dzisiejszy rynek pracy stawia mnóstwo wymagań przed potencjalnymi pracownikami. Najlepiej, aby osoba poszukująca wakatu, była maksymalnie wykształcona i miała cenne doświadczenie, gdyż przygotowanie kogoś takiego zajmuje stosunkowo niewiele czasu, przez co pracodawca może zacząć relatywnie szybko czerpa zyski z umiejętności nowego podwładnego. Są jednak branże, w których niekoniecznie trzeba chwalić się długim stażem, ale już posiadanie odpowiedniej wiedzy jest kluczem do osiągnięcia sukcesu. Jedną z nich jest bez wątpienia doradztwo podatkowe. Podstawowym plusem jest fakt, że znalezienie dobrze płatnej posady nie nastręcza problemów ani nie przeciąga się w czasie. W dodatku otwiera się możliwość założenia własnej działalności i długofalowego, efektywnego zarządzania swoją karierą. Doradca podatkowy to specjalista w swojej dziedzinie. Charakteryzuje go ogromna wiedza z zakresu prawa podatkowego, pozwalająca rozwiązywać zagadnienia dotyczące sporządzania deklaracji i zeznań podatkowych, ale też bez przeszkód radzi sobie choćby z doradztwem ubezpieczeniowym, pełnomocnictwem przed urzędami skarbowymi, regionalnymi izbami obrachunkowymi czy Naczelnym Sądem Administracyjnym.

Kluczem do osiągnięcia sukcesów jak doradca podatkowy jest wcześniej wspomniana wiedza. Niestety spora ilość firm oferujących naukę z tej dziedziny, niekoniecznie potrafi odpowiednio przygotować i „wyposażyć” w niezbędne kompetencje. Warto zatem skierować swe zainteresowanie ku najlepszej na rynku jednostce edukacyjnej, którą jest Krajowa Izba Księgowych (KIK). Izba działa od wielu lat, w związku z czym może pochwalić się cennym doświadczeniem. Jej starania o systematyczne podnoszenie kształcenia zostały docenione przez organy państwowe, które umieściły KIK w ewidencji szkół i placówek oraz rejestrze instytucji szkoleniowych. Oczywiście jej renomę poświadczają nie tylko rzesze ukontentowanych absolwentów, ale też Certyfikat ISO. A tego typu wyróżnieniem może poszczycić się niewiele podmiotów działających w tym sektorze. Jednym z kursów znajdujących się w bazie Krajowej Izby Księgowych, jest kurs na kandydatów na doradców podatkowych. Szczecin, jako jedna z głównych metropolii zlokalizowanych na zachodzie naszego kraju, to prężnie rozwijający się ośrodek, poszukujący specjalistów w setkach dziedzin. W związku z tym będzie doskonałym miejscem do rozpoczęcia kariery. Całe szkolenie wykonuje się samodzielnie przy pomocy komputera ze stałym połączeniem z internetem, co sprzyja efektywnej nauce. Dzięki temu odchodzi stres związany z pracą w grupie czy kapryśnymi wykładowcami. Instruktaż, jak i otrzymane dokumenty po jego pozytywnym ukończeniu, są zgodne z wszelkimi jurysdykcjami Ministerstwa Edukacji Narodowej.