To, jak zostać księgowym wielu osobom wydaje się oczywiste, jednak aktualne przepisy sprawiają, że można łatwo pogubić się w wymaganiach stawianych poszczególnym osobom zatrudnionym na stanowiskach księgowych. Jakie kursy księgowości online są warte uwagi? Dowiesz się tego z dzisiejszego artykułu!

Czy praca księgowego jest trudna?

Praca księgowego dla osoby, która nie posiada w zakresie księgowości żadnych umiejętności, ani wiedzy bez wątpienia będzie wydawać się czarną magią. Żeby nauczyć się podstaw księgowości, potrzebny jest czas oraz odpowiednia ilość samozaparcia, ponieważ nieprawdą jest, że za księgowych w większości rozliczeń dokonują przemyślane programy. Kiedy jednak ukończy się studia, 3-stopniowy kurs lub wybrane szkolenie jednostopniowe, wiele wątków się rozjaśnia, a kursant coraz swobodniej porusza się w świecie księgowości.

JEŻELI CHCESZ ZOSTAĆ KSIĘGOWYM, KONIECZNIE ZAINTERESUJ SIĘ KURSAMI ORGANIZOWANYMI PRZEZ KRAJOWĄ IZBĘ KSIĘGOWYCH!

Czy kurs księgowości na platformie online z certyfikatem to dobry pomysł?

Szkolenia księgowe na platformie online to nie jest dobry, a wręcz fenomenalny sposób na nabycie potrzebnej wiedzy i umiejętności! Dlaczego? Kurs księgowości pozwala każdemu z kursantów na poświęcenie na dane zagadnienie dokładnie tyle czasu, ile potrzebuje. Podczas szkoleń stacjonarnych często zdarza się tak, że istnieją pewne ramy czasowe, w których prowadzący musi się zmieścić, co skutkuje niepełnym zrozumieniem tematu przez niektóre osoby na sali. Kurs na księgową to forma, której takie problemy w ogóle nie dotyczą!

kurs księgowości online z certyfikatem

Dlaczego jeszcze warto wybrać kurs rachunkowości na platformie online? Kurs księgowości z certyfikatem to sposób nie tylko na zdobycie kwalifikacji, ale również potwierdzenia swojego wykształcenia w dziedzinie księgowości. Oprócz tego oszczędza się czas i pieniądze, które trzeba by poświęcić na dojazdy, noclegi czy wyżywienie w miejscu organizacji kursu stacjonarnego.

Kursy księgowości z certyfikatem w Krajowej Izbie Księgowych

Krajowa Izba Księgowych to miejsce, w którym możesz zdobyć niezbędne do wykonywania pracy księgowego wykształcenie. Do dyspozycji kursantów są między innymi:

  • Kurs I stopnia Głównego Księgowego” – kończący się wydaniem zaświadczenia oraz certyfikatu, uprawniający do rozpoczęcia kursu drugiego stopnia.
  • Kurs II stopnia Głównego Księgowego” – umożliwiający otrzymanie zaświadczenia i certyfikatu, a w późniejszym czasie kontynuowanie nauki w celu uzyskania tytułu głównego księgowego.
  • Kurs Głównego Księgowego” – po jego ukończeniu oraz zdaniu egzaminu, kursant otrzymuje zaświadczenie, certyfikat, dyplom oraz tytuł głównego księgowego.
  • Kurs Dyplomowany Księgowy” – kończy się uzyskaniem certyfikatu w dwóch językach polskim oraz angielskim, zaświadczenia oraz tytułu dyplomowanego księgowego.
  • Kurs Samodzielny Księgowy” – po tym kursie uzyskuje się zaświadczenie, certyfikat, dyplom oraz tytuł samodzielnego księgowego.

W Krajowej Izbie Księgowych dostępny jest także „Kurs Asystent ds. Księgowości”, po którym otrzymuje się certyfikat w języku polskim i angielskim, dyplom, zaświadczenie oraz tytuł. To świetny wybór dla osób, które chcą pracować w księgowości, ale jeszcze nie chcą brać na siebie nadmiaru odpowiedzialności związanej z dokonywaniem rozliczeń. Znajdź najlepszy kurs księgowości dla siebie i rozwijaj się wraz z Krajową Izbą Księgowych!