Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/146/kurs-kontrolera-finansowego-online/src-BlogRzesz

Żeby zostać kontrolerem finansowym trzeba mieć nie tylko doświadczenie w pracy w jednym z działów związanych z finansami, ale też odpowiednie kierunkowe doświadczenie. Wbrew pozorom nie muszą to być studia wyższe, a z powodzeniem można po prostu zrobić kurs kontrolera finansowego w Rzeszowie. Obecnie kwalifikacje zawodowe zdobywane na kursach są równie ważne jak kwalifikacje po studiach wyższych. Dlaczego? Ponieważ oba rodzaje kwalifikacji potwierdza Minister Edukacji Narodowej. O ile tylko trafimy na kurs wysokiej jakości, którego organizator spełnia wymagania MEN. Jak to sprawdzić?

Warto tutaj podać przykład Krajowej Izby Księgowych, która organizuje kursy online, w tym interesujący nas kurs na kontrolera finansowego. Krajowa Izba Księgowych spełnia wymagania Ministra Edukacji nawet pod kątem organizowania kursów internetowych. Można ja znaleźć na liście placówek i szkół oświatowych oraz w ewidencji instytucji szkoleniowych. A także posiada certyfikat jakości ISO co też potwierdza jak dobre kursy prowadzi. Ponadto po ukończeniu kursu otrzymujemy tu dokumenty wydawane na wzorze MEN, a więc mimo, że ukończyliśmy jedynie kurs zawodowy to i tak każdy zakład pracy, do którego się zgłosimy zaakceptuje nasze kwalifikacje, ponieważ ich gwarantem jest Minister Edukacji Narodowej. Tak samo było by gdybyśmy poszli na studia, ale kursy mają tutaj przewagę pod względem czasu jaki jest potrzebny do ich zaliczenia.

Na kursie program jest skoncentrowany tylko na nauczeniu nas zagadnień jakie musi opanować kontroler finansowy, a więc taki kurs to wiedza w pigułce. Dlatego przy zapisaniu się na kurs internetowy nawet po kilku tygodniach go ukończymy i będziemy mogli cieszyć się nowym zawodem. Czy to oznacza, że wystarczy przeklikać kurs i już? Nie. Po każdym etapie kursu oraz na sam jego koniec trzeba zdawać testy, które potwierdzą, że naprawdę się nauczyliśmy danego tematu. Dopiero po ich zdaniu otrzyma się stosowne dokumenty, które potwierdzą nasze nowe kwalifikacje. Dlatego można powiedzieć, że takie kursy wcale nie są łatwiejsze od tradycyjnych kursów stacjonarnych.

Jedynie są bardziej atrakcyjne, ponieważ kończy się je szybciej i można samemu planować sobie naukę. Zwłaszcza osoby, które pracują na pełen etat czy też osoby, które jeszcze się uczą w trybie dziennym docenią możliwość planowania samodzielnie etapów kursu. Mając dostęp do platformy e-learningowej można usiąść do tematu wieczorem czy wczesnym rankiem i uczyć się 10 minut czy 2 godziny. Sami wybieramy kiedy i przez ile będziemy się uczyć, a co za tym idzie jak szybko skończymy cały kurs. Z kolei jeśli czegoś nie rozumiemy możemy do tego wracać wiele razy aż opanujemy dany temat. To też jest ogromną zaletą takiej metody nauki.