Kurs kontrolera finansowego Poznań

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/146/kurs-kontrolera-finansowego-online/src-BlogPozn

Jeśli marzy ci się kariera w finansach, to ta opcja powinna Cię zainteresować. Warto zacząć wspinanie się po szczeblach kariery w księgowości od objęcia stanowiska kontrolera finansowego. Perspektywy awansu są naprawdę bardzo szerokie. Otóż można najczęściej awansować na stanowisko dyrektora finansowego lub kontrolera finansowego w większej firmie. W mniejszych przedsiębiorstwach taka osoba może wspiąć się na posadę prezesa zarządu. W międzynarodowych korporacjach często celem nadrzędnym w ten sposób obranej ścieżki jest funkcja grupowego kontrolera finansowego, który ponosi odpowiedzialność za kilka spółek, zlokalizowanych w różnych krajach. Pracodawcy poszukują takich osób, ale wymagają od nich także doświadczenia w firmie audytorskiej lub kilkuletniego stażu na stanowisku ds. kontrolingu. Są jednak sposoby i placówki, które gwarantują możliwość rozwoju bez konieczności spełniania tak wygórowanych wymagań zarządców przedsiębiorstw.

Otóż Krajowa Izba Księgowych przygotowała sposób na obejście tych wszelkich żądań. Rzecz jasna chodzi o internetowy kurs kontrolera finansowego. To nowa metoda nauki, do której wystarczy tylko posiadanie komputera z dostępem do Internetu. Po wykupieniu szkolenia, kursant może w dowolnej chwili zalogować się do specjalnej platformy e-learningowej. Jest ona opatrzona bardzo przyjazną dla oka grafiką, a usystematyzowany w niej materiał do nauki został podzielony na kilka bloków tematycznych. Ponadto nikt nie jest w stanie przeszkodzić w spokojnym i zrównoważonym rytmie nauki osobie szkolonej. Kursant sam wyznacza sobie tempo przyswajania wiedzy, co jest niespotykanym komfortem w porównaniu ze szkoleniami zawodowymi odbywającymi się stacjonarnie. Kurs kontrolera finansowego, który odbywa się w Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach i wielu innych miastach Polski nie jest tak oszczędnym wariantem jak internetowe szkolenie organizowane przez Krajową Izbę Księgowych. To wyjście naprzeciw potrzeb wielu osób, których najzwyczajniej nie było stać na dojeżdżanie do placówek edukacyjnych w dużych miastach. To także ukłon w stronę tych osób, które aktualnie prowadzą pracę na pełen etat i na których barkach spoczywa ciężar utrzymania rodziny.

Zwieńczeniem całego edukacyjnego trybu odbywającego się przez Internet jest egzamin końcowy, którego zaliczenie gwarantuje otrzymanie certyfikatu. Dokument ten świadczy o zdobytych kwalifikacjach i niczym nie odbiega pod żadnym względem od dokumentów, które wystawiają stacjonarne ośrodki. Zaświadczenia wydawane przez Krajową Izbę Księgowych są zgodne z certyfikatami ISO, a także z wymogami stawianymi przez Ministra Edukacji Narodowej i Ministra Finansów. To instytucja oświatowa świadcząca najwyżej jakości usługi edukacyjne.