Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/146/kurs-kontrolera-finansowego-online/src-BlogBiał

Kontroler finansowy to coraz częściej poszukiwany pracownik do dużych przedsiębiorstw, które prowadzą rozległe inwestycje, ale też mają szeroką działalność podstawową. Czym zajmuje się taki kontroler? Wbrew pozorom nie musi on być pracownikiem działu księgowości, a najczęściej jest kierownikiem działu kontrolingu lub sprawuje samodzielne stanowisko, jeśli takiego działu w firmie nie ma. Jak nazwa wskazuje kontroler finansowy pełni funkcję kontroli nad finansami, ale ma też o wiele więcej zadań związanych z zarządzaniem finansami i strategiami budżetowymi niż na przykład główny księgowy, który także kontroluje finanse w firmie. Kontroler finansowy odpowiada za przygotowanie rocznego budżetu, ale też za jego wdrażanie, kontrolowanie, analizowanie odchyleń i szybkie reagowanie, gdy pojawia się zmienna, która może zaburzyć cały plan.

Jak zostać kontrolerem finansowym? Można zapisać się na kurs kontrolera finansowego w Białymstoku czy w mieście, gdzie aktualnie przebywamy. Po takim kursie nabędziemy specjalistycznej wiedzy o stanowisku oraz zyskamy kwalifikacje zawodowe, które będą nas uprawniać do rozpoczęcia pracy.

Jak rozpoznać dobry kurs? Placówka prowadząca kurs musi być wpisana na listę placówek oświatowych. Musi też gwarantować, że dokumenty, które otrzymają uczestnicy kursu będą wydawane na wzorze zamieszczonym w Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej. Inne rodzaje dokumentów nie będą tak wartościowe, a nawet w wielu miejscach pracy mogą zostać uznane za nieważne. Dlatego zanim zapiszemy się na kurs trzeba sprawdzić co najmniej te dwie rzeczy.

Kto spełnia wymagania Ministra Edukacji Narodowej? Taką placówką oferującą kursy w modelu e-learning jest choćby Krajowa Izba Księgowych, która też może pochwalić się zdobytym certyfikatem ISO 9001:2009. To gwarancją, że usługi świadczone przez tę jednostkę są na wysokim poziomie. Jest również wyznacznikiem, który powinien nas skłonić do wyboru kursu realizowanego przez placówkę, która nie tylko spełnia wymagania MEN, ale też zdobyła renomowane na całym świecie certyfikaty jakości.

Kursy online cieszą się dużą popularnością wśród osób pracujących, ponieważ można je zrealizować szybko i nawet w czasie trwania naboru kandydatów na wyższe stanowisko zdobyć kwalifikacje zawodowe. Ponadto osoby pracujące na cały etat często nie mają już ochoty poświęcać czas w wolny weekend na naukę w szkole, a kursy online umożliwiają realizowanie kursu i naukę we własnym domu po prostu przy komputerze, a co ważniejsze w dowolnie wybranym czasie. Można więc wybrać porę, która nam najbardziej odpowiada na naukę i uczyć się w swoim tempie, ponieważ każdy może potrzebować innej ilości czasu, aby zapoznać się z daną częścią materiału, nauczyć się jej i zaliczyć z sukcesem materiał z kursu, aby zdobyć certyfikat potwierdzający kwalifikacje zawodowe.