Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/135/kurs-analityk-kredytowy-online/src-BlogRadom

Kredyty bankowe i pożyczki pozabankowe to bardzo szeroka tematyka, na której wiele osób się po prostu nie zna, a kiedy potrzebuje dodatkowych pieniędzy idzie do analityka kredytowego, aby sprawdzić, gdzie znajdzie najlepszą opcję. Także przedsiębiorstwa korzystają z pracy analityków kredytowych, którzy sprawdzają, które oferty dla danego przedsiębiorstwa będą najbardziej atrakcyjne. Oczywiście także banki i inne instytucje finansowe zatrudniają analityków kredytowych, aby z kolei uzyskać pomoc w weryfikacji swoich potencjalnych klientów.

Uzyskanie zawodu analityka kredytowego oznacza więc wiele możliwości znalezienia pracy. Żeby zostać analitykiem kredytowym warto mieć pojęcie o finansach czy też ekonomii i bankowości. Jednak szczegółów, potrzebnych do pracy w zawodzie analityka kredytowego można nauczyć się po prostu na kursie. Wystarczy zrobić kurs analityk kredytowy w Radomiu albo innym mieście, aby cieszyć się nową wiedzą i zdobytymi uprawnieniami.

Na kursie dla analityków kredytowych można nauczyć się jak analizować wnioski o udzielenie finansowania czy też o inne produkty finansowe pod kątem oceny ryzyka kredytowego, jak przygotowywać dokumenty do umów kredytowych, a także zabezpieczenia czy jak powinna wyglądać decyzja kredytowa, ale też jak księgować zawarte transakcje czy przechowywać dane w archiwach. Co ciekawe, taki kurs można zrobić przez Internet co z pewnością dla wielu osób będzie wygodniejsze. Można dzięki temu uczyć się w czasie, który nam najbardziej odpowiada. Może to być przerwa w pracy, albo wieczór spędzany w domu. Dzięki temu cały kurs można zaliczyć bardzo szybko i nawet w miesiąc cieszyć się nowym zawodem.

Co nam da kurs online? Tak naprawdę takie same uprawnienia jak kurs stacjonarny, o ile mądrze wybierzemy jednostkę, która organizuje kursy. Między innymi Krajowa Izba Księgowych organizuje kursy dla przyszłych analityków kredytowych. Dlaczego akurat tutaj powinniśmy zapisać się na kurs zawodowy? Choćby dlatego, że KIK jest wpisana na listę szkół i placówek oświatowych oraz jednostek szkoleniowych. Oznacza to, że ucząc się na kursie organizowanym przez KIK otrzymujemy szkolenie zgodne z wymogami MEN.

Dokumenty wydawane w celu potwierdzenia kwalifikacji zawodowych także są uznawane przez Ministra Edukacji Narodowej i zgodne z jego Rozporządzeniem. W praktyce daje nam to potwierdzenie wykształcenia, które będzie akceptowane w każdym przedsiębiorstwie, banku czy urzędzie państwowym. Nie tylko w Polsce, ale i na terenie Unii Europejskiej czy krajów zrzeszonych w EFTA, ponieważ taki certyfikat na wzorze MEN jest ważny w wielu innych krajach, które mają umowy z Polską.